Liceum mundurowe WSAP przestaje istnieć. W poniedziałek ostatni apel kadetów w pełnym umundurowaniu

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Magdalena Kuźmiuk

Liceum mundurowe WSAP przestaje istnieć. W poniedziałek ostatni apel kadetów w pełnym umundurowaniu

Magdalena Kuźmiuk

Po czterech latach istnienia Liceum Ogólnokształcące Służb Mundurowych WSAP w Białymstoku przechodzi do historii. Choć przeprowadzona została rekrutacja dla nowych uczniów, a chętnych na naukę było 70, to 2 września nie usłyszą oni pierwszego dzwonka w murach tej szkoły. Teraz uczniowie proszeni są o udział w ostatnim apelu.

Ponieważ nigdy nie kończyłem misji w taki sposób, chciałbym wydać wam ostatni rozkaz w naszej szkole LOSM. Zapraszam was wszystkich kadetów, a także tych, co mieli ukończyć w tym roku naszą szkołę oraz tych, co mieli ją zacząć, w umundurowaniu na ostatni apel - taka wiadomość dotarła przed weekendem do uczniów, którzy wiązali swoją przyszłość z Liceum Ogólnokształcącym Służb Mundurowych WSAP w Białymstoku.

Apel ma się obyć w poniedziałek punktualnie w południe.

Kilka dni temu opisywaliśmy trudną sytuację, w jakiej znalazło się 70 uczniów LOSM WSAP. Mimo, że w szkole przeprowadzana była rekrutacja na rok szkolny 2019/2020, pierwszy dzwonek w szkole nie zabrzmi w poniedziałek. Szkoła kończy działalność, a uczniowie zostali o tym powiadomieni kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego. Mówili, że zostali na lodzie. Mieli tylko kilka dni, by zabrać dokumenty ze szkoły, w której chcieli się uczyć i przenieść je do Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Białymstoku, z którym władzom LOSM WSAP udało się podpisać porozumienie.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.