Lekcja o mowie nienawiści w Białymstoku. Przeciw złu ukrytemu w słowie

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Julita Januszkiewicz

Lekcja o mowie nienawiści w Białymstoku. Przeciw złu ukrytemu w słowie

Julita Januszkiewicz

Nie ma przyzwolenia na nienawiść. Taka jest konkluzja lekcji o mowie nienawiści, która odbyła się wczoraj w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Wziął w niej udział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Mam ogromną nadzieję, że w obliczu tych strasznych wydarzeń, osoby odpowiedzialne za łapanie przestępców i ich karanie obudzą się. Odpowiedzialni za hejt, groźby zostaną ukarani - uważa Maja Łopatecka uczennica klasy II w I LO.

Lekcja dotycząca mowy nienawiści to echa tragicznych wydarzeń w Gdańsku. W ubiegłą niedzielę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został kilkakrotnie ugodzony nożem Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Stało się to na oczach tysięcy osób, w tym dzieci. Pogrzeb prezydenta Gdańska odbędzie się w sobotę, 19 stycznia.

- To wydarzenie bardzo mnie dotknęło jako osobę związaną z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i rozumiejącą jej ideę. Jest to dla mnie niewyobrażalne - mówiła oburzona Zuzanna Roszkowska, jedna z uczennic I LO w Białymstoku.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Julita Januszkiewicz

Publikuję głównie w "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej". Dziennikarką jestem od kilkunastu lat. Śledzę to co się dzieje w gminach powiatu białostockiego. Ale interesują mnie też ciekawostki historyczne, wykopaliska archeologiczne. Lubię tematy społeczne, a od niedawna zajmuję się również edukacją. Nie boję się pisać o sprawach trudnych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.