Ławeczki na ul. Piotrkowskiej - niektórzy boją się usiąść!

Czytaj dalej
Piotr Jach

Ławeczki na ul. Piotrkowskiej - niektórzy boją się usiąść!

Piotr Jach

Łódzki strażnik miejski zarzeka się, że za żadne skarby świata nie usiądzie na ławeczce na ul. Piotrkowskiej.

- Ciągle zbieramy z nich niedomytych, śmierdzących i lepkich od brudu bezdomnych lub innych podpitych żuli, których stan higieny osobistej urąga wszelkim normom. Niektórzy nawet nie panują nad własną fizjologią. Aż szkoda mówić, co się po tych ławkach przelewa. Gdy pomyślę o tych wszystkich młodych dziewczynach, które siadają na nich w krótkich spódniczkach, to robi mi się odrobinę słabo - powiedział strażnik w rozmowie z reporterem „EI”.

Odbiegający od normy estetyką i higieną osobnicy to coroczny problem ul. Piotrkowskiej. Żebrzą o datki, papierosy, szwendają się w sobie jedynie znanych celach, a na ławkach i w pasażach godzinami przesiadują, śpią, jedzą lub raczą się alkoholem, gdy w pobliżu nie ma policjanta lub strażnika. Nie trzeba być specjalnie przewrażliwionym na punkcie higieny, by uznać, że zajęcie miejsca po kimś, kto - na przykład - od dłuższego czasu nie miał kontaktu z wodą i mydłem (a jego odzież z proszkiem do prania) i rozsiewa wokół siebie zapach uryny może przyprawiać o dyskomfort.

Z podobnymi problemami boryka się też MPK. Każdego miesiąca zdarza się, że autobusy lub tramwaje (sprzątane codziennie) muszą zjeżdżać z trasy do zajezdni, żeby w trybie pilnym w nich posprzątać. Na przykład wymiociny. Albo umyć obsikane biletomaty. A podróżują MPK także osoby, po których przejażdżce należałoby - tak na oko - cały wóz zdezynfekować.

Miasto zapewnia, że ławki na Pietrynie są myte.

- Meble miejskie na ul. Piotrkowskiej, w tym ławki, są oczyszczane podczas mycia deptaka, czyli w cyklu ciągłym. Umycie ulicy od al. Mickiewicza do pl. Wolności trwa ok. 2 tygodni - informuje Grzegorz Gawlik z biura rzecznika prasowego UMŁ. - Oczywiście, w razie potrzeby lub po otrzymaniu zgłoszenia ławki myte są również interwencyjnie, najszybciej jak to możliwe.

Interwencje można zgłaszać do Wydziału Gospodarki Komunalnej UMŁ pod nr. tel. (42) 638-54-53; 42 638 -49-22 lub na e-mail: [email protected].

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.