Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Laserowo cięte cieliste hipsterki na topie

Laserowo cięte cieliste hipsterki na topie
Liliana Bogusiak-Jóźwiak

O bieliźnianej modzie opowiada Dorota Sobalska, ekspedientka.

Jaka bielizna jest dziś modna?

Panie wybierają majtki i staniki w kolorze cielistym, bo taka bielizna nie odznacza się pod ubraniem. Z tego samego względu preferowana jest bielizna laserowo cięta. Klientki, które wolą kolorowe majtki i staniczki, najczęściej decydują się na bieliznę w kolorze niebieskim, od jasnego pastelowego po granatowy, oraz w odcieniach fioletu.

Ćwierć wieku temu w damskich bieliźniarkach pojawiły się stringi. Czy nadal się je nosi?

Coraz rzadziej. Młodzież już ich nie nosi. Obserwuję, że nadal kupują je panie, które po stringi sięgnęły dwie dekady temu i do tego fasonu majtek się przyzwyczaiły. Dziś są to kobiety w wieku 35-55 lat, które w innych modelach czują się nie tak atrakcyjne. Jednak coraz mniej firm szyje majtki typu stringi. Obecnie panie częściej wybierają klasyczne modele, a najchętniej sięgają po hipsterki, czyli majtki niższe, a szersze po bokach.

Coraz większy sektor damskiej bielizny to bielizna korygująca. Czy nadal wygląda ona tak jak w filmie o Bridget Jones - gumowane majty tak obciskające, że jeśli nawet się w nie wbijemy, to wydostać się z nich trudno...

To już inna epoka. Dziś bielizna korygująca jest cienka, laserowo cięta, nie odznacza się pod ubraniem. Uszyta jest z tkaniny oddychającej, która odprowadza pot na zewnątrz. W zależności od tego, które obszary panie chcą wysmuklić, w ofercie są klasyczne majtki, majtki z nogawką, haleczki i body.

O tym, jak bardzo się zmieniła oferta firm w tym zakresie, świadczy choćby fakt, że w nowym katalogu znanych niemieckich producentów bielizna korygująca to seksowne, kobiece haleczki i body w kwiaty.

Po które modele bielizny wy-szczuplającej panie najczęściej przychodzą do sklepu?

Body panie kupują najczęściej na co dzień, bo najlepiej sprawdza się pod spodniami. Haleczki modelujące wybierają pod kreacje wieczorowe.

Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.