Ktoś podpalił bolidy konstruktora z Górnej

Czytaj dalej
Lila Sayed

Ktoś podpalił bolidy konstruktora z Górnej

Lila Sayed

W nocy spłonęły samochody, które skonstruował Tomasz Kaczmarek z Górnej. Ze wstępnych ustaleń straży pożarnej wynika, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Trudno oszacować wartość samochodów, które spłonęły w nocy z niedzieli na poniedziałek przy ul. Zapadłej na Górnej. Każdy z pojazdów był rękodziełem Tomasza Kaczmarka, mieszkańca pobliskiego bloku. Łodzianin przez lata budował bolidy na chodniku przed domem. Używał tylko kilku podstawowych narzędzi, a budulcem były tworzywa sztuczne i części samochodowe, które otrzymywał od sąsiadów.

- Tyle pracy poszło z dymem! - mówi pan Zygmunt, którego spotkaliśmy wczoraj na pogorzelisku. - Sąsiad dłubał przy tych pojazdach całymi dniami, od rana do wieczora, latem i zimą...

Inny z sąsiadów Tomasza Kaczmarka opowiada, że zanim usłyszał przed blokiem syreny straży pożarnej, zbudził go hałas tłuczonych przed blokiem butelek.

- Wyjrzałem za okno i zobaczyłem grupę młodych mężczyzn - opowiada mieszkaniec Dąbrowy. - Panowie byli wyraźnie pobudzeni, może postanowili zniszczyć stojące pod blokiem bolidy...

Kto podpalił samochody Tomasza Kaczmarka - będą wyjaśniać policjanci.

- Będziemy przesłuchiwać świadków zdarzenia - zapowiada Aneta Sobieraj z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Podpalenie to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pożaru doszło w niedzielę ok. godz. 23. Ogień został podłożony pod dwa auta. Mimo błyskawicznej akcji straży pożarnej, spłonęły one doszczętnie. Częściowo zniszczony został także trzeci z pięciu samochodów łódzkiego konstruktora - hobbysty.

Na miejscu działały dwa zastępy straży pożarnej. Strażakom nie udało się odszukać właściciela spalonych aut.

- Od kilku miesięcy go nie widujemy. Może wyjechał? - zastanawiają się sąsiedzi. - Gdyby zobaczył, co się stało, z pewnością załamałby się....

Od początku roku w Łodzi doszło do 69 pożarów samochodów. W 8 przypadkach strażacy uznali, że przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.