Ktoś podpalił bolidy konstruktora z Górnej

Czytaj dalej
Lila Sayed

Ktoś podpalił bolidy konstruktora z Górnej

Lila Sayed

W nocy spłonęły samochody, które skonstruował Tomasz Kaczmarek z Górnej. Ze wstępnych ustaleń straży pożarnej wynika, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Trudno oszacować wartość samochodów, które spłonęły w nocy z niedzieli na poniedziałek przy ul. Zapadłej na Górnej. Każdy z pojazdów był rękodziełem Tomasza Kaczmarka, mieszkańca pobliskiego bloku. Łodzianin przez lata budował bolidy na chodniku przed domem. Używał tylko kilku podstawowych narzędzi, a budulcem były tworzywa sztuczne i części samochodowe, które otrzymywał od sąsiadów.

- Tyle pracy poszło z dymem! - mówi pan Zygmunt, którego spotkaliśmy wczoraj na pogorzelisku. - Sąsiad dłubał przy tych pojazdach całymi dniami, od rana do wieczora, latem i zimą...

Inny z sąsiadów Tomasza Kaczmarka opowiada, że zanim usłyszał przed blokiem syreny straży pożarnej, zbudził go hałas tłuczonych przed blokiem butelek.

- Wyjrzałem za okno i zobaczyłem grupę młodych mężczyzn - opowiada mieszkaniec Dąbrowy. - Panowie byli wyraźnie pobudzeni, może postanowili zniszczyć stojące pod blokiem bolidy...

Kto podpalił samochody Tomasza Kaczmarka - będą wyjaśniać policjanci.

- Będziemy przesłuchiwać świadków zdarzenia - zapowiada Aneta Sobieraj z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Podpalenie to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pożaru doszło w niedzielę ok. godz. 23. Ogień został podłożony pod dwa auta. Mimo błyskawicznej akcji straży pożarnej, spłonęły one doszczętnie. Częściowo zniszczony został także trzeci z pięciu samochodów łódzkiego konstruktora - hobbysty.

Na miejscu działały dwa zastępy straży pożarnej. Strażakom nie udało się odszukać właściciela spalonych aut.

- Od kilku miesięcy go nie widujemy. Może wyjechał? - zastanawiają się sąsiedzi. - Gdyby zobaczył, co się stało, z pewnością załamałby się....

Od początku roku w Łodzi doszło do 69 pożarów samochodów. W 8 przypadkach strażacy uznali, że przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie.

Lila Sayed

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.