Kradną drewno w lesie na potęgę!

Czytaj dalej
Edward Mazurkow

Kradną drewno w lesie na potęgę!

Edward Mazurkow

Właściciele trzech działek leśnych w okolicach Wadlewa w powiecie bełchatowskim, powiadomili policję, że złodzieje wycięli tam 30 dębów i brzóz. Wartość drewna, które padło łupem przestępców, oszacowali na w sumie na 14 tys. zł.

Z policyjnych ustaleń wynika, że złodzieje prowadzili wycinkę drzewa od stycznia tego roku. Na przestępcze eskapady przyjeżdżali samochodem, wyposażeni w piły spalinowe. Ścinali najbardziej wartościowe okazy.

Policjanci z Bełchatowa, którzy zajęli się sprawą, ustalili złodziei. Okazali się nimi 33-letniego mieszkaniec powiatu bełchatowskiego i jego 39-letni jego kolega. Mężczyźni zostali zatrzymani. Grozi im do 5 lat więzienia.

Do kradzieży drewna najczęściej dochodzi jesienią i zimą. Każdego roku w województwie łódzkim policja odnotowuje kilkadziesią tego typu przestępstw i wykroczeń. Najwięcej kradzieży jest w lasach powiatu radomszczańskiego, wieruszowskiego, opoczyńskiego,łowickiego i poddębickiego.

Właśnie w pobliżu Sokolnik w powiecie wieruszowskim, policja po pościgu zatrzymała w ubiegłym roku czterech złodziei drewna. Na złodziejską eskapadę wybrali się do lasu w biały dzień dwoma volkswagenami passat. St. asp. Radosław Szkudlarek z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie opowiada, że funkcjonariusze patrolujący radiowozem gminę Sokolniki zauważyli mijającego ich volkswagena passata załadowanego po dach drewnem. Zawrócili i ruszyli za nim. Ten jednak ostro przyśpieszył. Kierowca volksagena stracił panowanie nad kierownicą. Zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Okazało się, że miał 3 promile alkoholu w organiźmie! Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Miał bowiem sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci skontrolowali też drugiego volkswagena. On również wiózł drewno. Ustalili, że pochodzi z prywatnego lasu w gminie Sokolniki, należącego do mieszkańca powiatu żywieckiego. Wartość skradzionego drewna oszacowano na ponad pięćset złotych.

Edward Mazurkow

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.