Kopali kanał, uszkodzili tory, nie jeżdżą tramwaje

Czytaj dalej
Mirosław Malinowski

Kopali kanał, uszkodzili tory, nie jeżdżą tramwaje

Mirosław Malinowski

Wykonawca prac kanalizacyjnych przy rondzie na ul. Konstantynowskiej uszkodził torowisko tramwajowe Nie wiadomo, kiedy MPK wznowi kursy.

Wczoraj przed południem na ul. Konstantynowskiej przy ul. Juszczakiewicza (gdzie budowane jest rondo) zostało uszkodzone torowisko tramwajowe. Pracownicy firmy, która na zlecenie Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej buduje kanalizację wzdłuż ulicy, kopiąc w rejonie wjazdu na jedną z posesji, poważnie naruszyli strukturę torowiska.

- Firma nie poinformowała nas, że będzie w tym miejscu prowadzić prace, więc od rana ruch tramwajów odbywał się normalnie - mówi Sebastian Grochala, rzecznik MPK. - Przed południem jeden z motorniczych zauważył, że część podkładów uległa przesunięciu. Dlatego o godz. 12.10 wstrzymaliśmy kursy tramwajów do Konstantynowa.

Na razie nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione. Dziś komisja z MPK ma zbadać stan torowiska. Najczarniejszy scenariusz przewiduje konieczność ponownego układania podkładów i szyn na kilkumetrowym odcinku, co może potrwać kilka dni. Obecnie tramwaje kursują tylko w relacji pętla Północna - pętla Zdrowie. MPK uruchomiło autobusy zastępcze 43B od skrzyżowania ul. Krakowskiej i Konstantynowskiej do pl. Wolności w Konstantynowie.

- Prace na samym rondzie powinny zakończyć się na przełomie lipca i sierpnia - mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu.

Mirosław Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.