Koniec rekrutacji na główne kierunki Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. O jedno miejsce na medycynie walczyło 16 kandydatów [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Magdalena Kuźmiuk

Koniec rekrutacji na główne kierunki Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. O jedno miejsce na medycynie walczyło 16 kandydatów [WIDEO]

Magdalena Kuźmiuk

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zakończył właśnie rekrutację na swoje trzy główne kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny i farmację. Studia medyczne jesienią rozpocznie 184 absolwentów z najwyższymi wynikami. Chętnych było 3000.

- Od dawna marzyłem, żeby tutaj studiować. Dokumenty składałem na trzy kierunki, żeby się zabezpieczyć, ponieważ nie byłem do końca pewny moich wyników. Zdobyłem 172 punkty i dostałem się na medycynę! - cieszy się Jakub Dziemiańczuk, tegoroczny absolwent I LO w Białymstoku. - Chciałbym pracować z pacjentami, pomagać im. Jeszcze nie wiem, jaką wybiorę specjalizację, bo jest ich kilkadziesiąt, lecz jestem pewien, że nie będzie to chirurgia.

W poniedziałek Kuba pojawił się w biurze rekrutacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami, m.in. zaświadczeniem od lekarza medycyny pracy, że stan zdrowia pozwala na studiowanie medycyny.

- Jestem gotowy i czekam tylko do października, kiedy studia się rozpoczną. Większość podręczników mam już zamówionych - dodaje Jakub.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.