Komunikacja miejska w Białymstoku. Związkowcy z BKM spotkają się z prezesami. Będzie strajk?

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Komunikacja miejska w Białymstoku. Związkowcy z BKM spotkają się z prezesami. Będzie strajk?

Tomasz Mikulicz

Wszystko zależy od wyników rozmów. Radni przekazali spółkom dodatkowe 1,9 mln zł. Na podwyżki 500 zł na rękę to jednak nie starczy.

Z takim żądaniem wystąpiły związki zawodowe funkcjonujące w spółkach komunikacyjnych. Kiedy zarządy spółek odmówiły, związkowcy zwrócili się do prezydenta. Grożąc, że jeśli odpowiedź będzie negatywna związki wejdą z zarządami w spór zbiorowy.
Prezydent odpisał, że choć na bieżąco analizuje koszty spółek to polityka płacowa należy do zarządów. Na ostatniej sesji władze miasta wystąpiły jednak do radnych o przeznaczenie dodatkowych 1,9 mln zł na rzecz spółek.A radni się zgodzili. Czy to pieniądze na podwyżki?

Miasto oficjalnie tego nie potwierdza. Agnieszka Błachowska z biura komunikacji społecznej w magistracie mówi tylko, że 1,9 mln zł zostanie przeznaczone na pokrycie rosnących kosztów działalności spółek.

W dalszej części artykułu:

 • Na co pójdzie te 1,9 mln zł
 • Co o możliwych podwyżkach mówią prezesi spółek
Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.