Kompetencje na miarę przyszłości

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Kompetencje na miarę przyszłości

Materiał informacyjny

Przed nimi jedna z najważniejszych i najtrudniejszych decyzji w życiu. Już za chwile tegoroczni maturzyści będą musieli wybrać uczelnie i ścieżkę edukacji. Bardzo ciekawą i bogatą w nowości ofertę kształcenia przygotowała dla nich Politechnika Świętokrzyska. Kandydaci na studia mogą rejestrować się w systemie internetowym już od 25 maja br. Ze względu na pandemię zmienią się zasady rekrutacji.

Studia są na pewno intelektualną przygodą oraz przedłużeniem młodości, przede wszystkim jednak przygotowują do dorosłego życia zawodowego. Wybór ten decyduje czy będziemy zadowoleni, pracując w wybranym zawodzie – podkreśla Prof. Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej

Uczelnia oferuje aż cztery nowe kierunki studiów: elektromobilność, teleinformatyka, informatyka przemysłowa i inżynieria środków transportu. Każdego roku uruchamiane są nowoczesne specjalności takie jak: modelowanie informacji o budynkach (BIM), inżynieria proekologiczna i komputerowe systemy sterowania i pomiarów, utworzone pod kątem współpracy z Głównym Urzędem Miar i realizacją ogromnej inwestycji jaką jest budowa Świętokrzyskiego Kampusu GUM w Kielcach. Warto dodać, że od zeszłego roku można studiować na kierunku automatyka i elektrotechnika przemysłowa.

Uruchomienie nowych kierunków studiów poprzedziły konsultacje z przedsiębiorcami i ekspertami od rynku pracy. Aktualnie obserwujemy duże zmiany w gospodarce, o dobrą posadę będzie trudniej. Jestem przekonany, że umiejętności i wiedza, które zdobędą studenci w trakcie nauki, zwiększą ich szanse na rynku pracy i otworzą szeroko drzwi do zawodowej kariery – podkreśla Prof. Artur Maciąg, prorektor ds. studenckich i dydaktyki Politechniki Świętokrzyskiej.

Studenci na co dzień uczą się w doskonale wyposażonych laboratoriach pod okiem wykwalifikowanej kadry naukowo-dydaktycznej. Ogromne inwestycje w bazę laboratoryjną spowodowały, że Uczelnia znalazła się w gronie najlepiej wyposażonych uczelni w kraju, a nawet w Europie, jeśli chodzi o aparaturę badawczą.

Od wielu lat Politechnika stawia na współpracę z przemysłem i instytucjami otoczenia gospodarczego. Dobre kontakty z środowiskiem biznesowym sprawiają, że absolwenci uczelni są chętnie zatrudniani przez pracodawców. Potwierdzają to badania prowadzone przez uczelnię wśród absolwentów – ponad 95 % procent ankietowanych znajduje zatrudnienie tuż po ukończeniu studiów.

Jak będzie wyglądać rekrutacje na studia w czasie epidemii koronawirusa?
Na pewno nie będzie tak jak zawsze, epidemia i ograniczenia z nią związane wymusiły na nas wprowadzenie nowych zasad rekrutacji – odpowiada Kamil Dziewit, rzecznik prasowy Politechniki Świętokrzyskiej – Zmienią się terminy oraz sposób naboru. Przygotujemy i opublikujemy na stronie internetowej zbiór najważniejszych kwestii, których dotyczą zmiany – dodaje.

Ale największym skarbem i siłą Politechniki Świętokrzyskiej są kreatywni studenci. Tu realizują swoje pasje, angażują siły w projekty studenckich kół naukowych, zdobywają nagrody w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Wizytówką uczelni są tzw. łaziki marsjański, bolidy elektryczne. Drużyna Impuls, złożona ze studentów i doktorantów uczelni, zwyciężyła w największych zawodach robotycznych na świecie University Rover Challange, które odbywają się w USA. W kolejnych latach młodzi konstruktorzy marsjańskich pojazdów potwierdzili swoją klasą zwyciężając dwukrotnie w European Rover Challenge w Starachowicach i w Kielcach. Znakomite starty mają za sobą konstruktorzy bolidów elektrycznych. Na prestiżowych zawodach serii Greenpower w Poznaniu studenci z Kielc zajęli trzecie miejsce wśród zespołów z całego kraju.  Młodzi ekonomiści co roku stają na podium wyjątkowego konkursu FinSim Liga Akademicka (wcześniej Banrisk). Z powodzeniem zarządzają wirtualnym bankiem i dużymi finansami.

Na uczelni funkcjonuje klub studencki Pod Krechą, wokół którego skupia się życie kulturalne. Liczne koncerty, kabaretony, maratony filmowe, festiwale i przeglądy, oprócz tego prężnie działający chór akademicki i klub turystyczny nie pozwolą zapomnieć niepowtarzalnej atmosfery studiowania w Kielcach.

6 wyremontowanych akademików, prawie  1300 miejsc w pokojach 1, 2 i 3 osobowych. Uczelnia oferuje wygodne nowoczesne, o wysokim standardzie mieszkania studenckie. Wszystko w obrębie jednego kampusu, minutę od uczelni. Standardowy pokój, oprócz mebli, wyposażony jest w lodówkę, kuchenkę mikrofalową i czajnik elektryczny. W każdym akademiku można korzystać z Internetu bez ograniczeń!

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.