„Komisarz Alex” już po raz dziesiąty

Czytaj dalej
Agnieszka Jedlińska

„Komisarz Alex” już po raz dziesiąty

Agnieszka Jedlińska

Komisarz Alex podbił serca telewidzów, dlatego ekipa filmowa wróciła do Łodzi, żeby przygotować kolejną, dziesiątą już serię przygód sympatycznego psiego policjanta i jego kolegów z wydziału kryminalnego łódzkiej policji.

Po dwóch tygodniach zdjęć możemy już zdradzić kilka niespodzianek, jakie przygotowali dla widzów twórcy serialu. Partnerem Aleksa (w tej roli niezastąpiony Rocky) będzie, tak jak poprzednio, komisarz Piotr Górski, którego gra Krystian Wieczorek. Do ekipy dołączy też sympatyczna rudowłosa podkomisarz Lucyna Szmidt, w której rolę wcielała się od początku produkcji Magdalena Walach. Na dwa lata jej bohaterkę oddelegowano do wrocławskiej komendy. Szczęśliwie scenarzyści pozwalają jej wrócić do rodzinnego miasta i kolegów z zespołu. Pretekstem do tego będzie spotkanie Lucyny i Piotra w szkole policyjnej w Szczytnie, gdzie komisarz Piotr Górski ma wygłosić prelekcję podczas ogólnopolskiej konferencji. Przyjechała na nią także Lucyna, dobrze znana Piotrowi, ale tylko z opowieści Puchały (Ireneusz Czop). Para szybko się zaprzyjaźnia, a Piotr postanawia ściągnąć Lucynę do Łodzi.

W nowych odcinkach Nina (Karolina Nolbrzak) zostanie podkomisarzem i awansuje na stanowisko przełożonej grup śledczych w łódzkiej komendzie, a komendant Mędrzak (Zbigniew Lesień) będzie się musiał bronić przed oskarżeniem o... zabójstwo swej partnerki. Powróci także wątek zaginionej ponad rok temu w Brazylii pary Orlicz (Antoni Pawlicki) i Krassowska (Agnieszka Więdłocha).

W nowym sezonie nie zabraknie gwiazd, które zagrają w kolejnych odcinkach, wcielając się w bohaterów kryminalnych intryg. Wśród nich będą m.in.: Weronika Rosati, Renata Dancewicz, Katarzyna Zawadzka, Wojciech Brzeziński, Dominika Gwit, Aldona Struzik, Paweł Deląg i Ilona Ostrowska.

Nowe odcinki są zaplanowane w jesiennej ramówce TVP1 na sobotnie wieczory.

Agnieszka Jedlińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.