„Kolacja w ciemności” w Dzień Białej Laski. Nietypowe przedsięwzięcie edukacyjne w międzynarodowe święto osób niewidomych i słabowidzących

Czytaj dalej
Fot. Wyjątkowy Prezent
(pij)

„Kolacja w ciemności” w Dzień Białej Laski. Nietypowe przedsięwzięcie edukacyjne w międzynarodowe święto osób niewidomych i słabowidzących

(pij)

Poniedziałek 15 października to Dzień Białej Laski, międzynarodowe święto osób niewidomych i słabowidzących. Z tej okazji w łódzkiej restauracji Farina Bianco odbędzie się specjalna „Kolacja w ciemności”, która przybliży jej uczestnikom codzienne wyzwania stojące przed osobami z problemami wzrokowymi. W przyjęciu wezmą udział osoby, które dobro niepełnosprawnych mają lub powinny mieć na uwadze, m.in. przedstawiciele władz miasta, Wydziału Kultury UMŁ, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, kuratorium oświaty oraz artyści pracujący z niepełnosprawnymi.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Andrzej Jakubowski - rehabilitant i tyflopedagog (tyflopedagogika to pedagogika specjalna osób niewidomych i niedowidzących) w Łódzkiej Szkole dla Niewidomych i Słabowidzących „Na Dziewanny”. Podczas „Kolacji w ciemno” wprowadzi gości w świat osób niewidomych oraz postawi przed nimi zadania, których wykonanie będzie musiało się odbyć bez udziału wzroku. Pozwoli to uczestnikom lepiej zrozumieć, jak wygląda życie osoby niewidomej.

W artykule:

  • Święto niewidomych i słabowidzących
  • Wykwintny obiad spożywany w całkowitych ciemnościach
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

(pij)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

świąteczna obniżka o 50%

Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej na pół roku!

100,00 200,00

Wyjątkowa świąteczna okazja! Tylko do 30 grudnia prenumerata cyfrowa na pół roku kosztuje aż o połowę mniej. Skorzystaj i ciesz się pełnym dostępem!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.