Jarosław Miłkowski

KOD, czyli kto jest z kim wśród protestujących. No i dlaczego?

W niedziele są tzw. kartoniady. Tydzień temu w centrum Gorzowa była już 18. raz! Leszek Pielin: - Nazwa KOD się rozpływa, ale idee zostają te same - Fot. Tomasz Rusek W niedziele są tzw. kartoniady. Tydzień temu w centrum Gorzowa była już 18. raz! Leszek Pielin: - Nazwa KOD się rozpływa, ale idee zostają te same - wolny naród, wolne sądy
Jarosław Miłkowski

Gorzów Wlkp. Przyznajcie się, z ręką na sercu, kto z Was wie, że Komitetu Obrony Demokracji już u nas nie ma? Dziś zamiast KOD-u jest kilka organizacji. Ja, dziennikarz, już się trochę w tym gubię. A Wy?

- Ma pan rację. Człowiek może się w tym wszystkim pogubić - mówi mi Andrzej Majsak. Spotykam go przed sądem okręgowym przy ul. Mieszka I. To tu regularnie - i to już od wakacji - spotykają się, jak sami się nazywają, obrońcy demokracji. We wtorek 5 grudnia zaszedłem tam i ja. Chciałem dowiedzieć się, kto właściwie jest organizatorem protestów.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.