Krzysztof Spychała

Kierowcy klną, bo znów stoją w korkach

Kierowcy klną, bo  znów stoją w korkach
Krzysztof Spychała

Z Teofilowa nie ma jak wyjechać. Rozkopane rondo Solidarności i ulice Telefoniczna, Sienkiewicza i Konstantynowska. Kto to planuje? - pytają kierowcy.

Tak źle nie jeździło się po Łodzi od czasu remontu trasy W-Z - twierdzą kierowcy. Niektórzy dodają, że jest chyba nawet gorzej. Bo wtedy jakoś dawało się remontowaną arterię objechać, a teraz roboty trwają w kilku miejscach naraz. I stoi się w korkach wszędzie.

- Teofilów to makabra - mówi pan Marek Szymczyk, kierowca dostawczego citroena. - Przez remont na ul. Limanowskiego z tego osiedla po prostu nie ma jak wyjechać. Korkuje się Aleksandrowska, Woronicza i Wielkopolska, Traktorowa, Rąbieńska i Krakowska.

To tylko jedno z miejsc, w którym remonty paraliżują ruch. Kolejne to:

rondo Solidarności; trwa tu wymiana torowiska i przebudowa (poszerzenie) jezdni ul. Pomorskiej w stronę centrum, wyremontowana zostanie nawierzchnia na całym rondzie. Tramwaje wrócą z początkiem października, a wszystkie prace potrwają do końca tego roku.

ul. Telefoniczna; zamknięta w obu kierunkach przy wiadukcie kolejowym. Trwa budowa kanalizacji. Prace mają zostać zakończone do 1 listopada.

ul. Sienkiewicza; nieprzejezdna na odcinku od ul. Brzeźnej do Abramowskiego. Łódzka Spółka Infrastrukturalna modernizuje wodociąg. Prace potrwają 2-3 tygodnie.

ul. Konstantynowska (od Krańcowej do Juszczakiewi-cza); ruch odbywa się wahadłowo. ŁSI buduje kanalizację.

ul. Gdańska/Kopernika; wymiana torowiska i przebudowa jezdni. Tramwaj wróci w październiku, pozostałe prace potrwają do końca roku.

remont ul. Swojskiej i Zbąszyńskiej, od Brukowej do Limanowskiego; czas trwania ok. 2 miesięcy.

- Przebudowę ronda Solidarności czy remont Gdańskiej i Kopernika rozpoczęliśmy napoczątku wakacji i zgodnie z planem zakończymy je w październiku - mówi Tomasz Andrzejewski ze ZDiT-u. - Pozostałe prace prowadzone są przez inne firmy, które miały problemy z rozstrzygnięciem przetargów i rozpoczęły inwestycje z poślizgiem. A muszą je - jak np. Veolia - ukończyć przed sezonem grzewczym.

Krzysztof Spychała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.