ei24

Kiedy powstanie droga ekspresowa S14?

Kiedy powstanie droga ekspresowa S14?
ei24

Rząd unieważnił przetarg na budowę drogi S14, mającej być zachodnią obwodnicą Łodzi, ponieważ złożone oferty przewyższały rządowe fundusze przeznaczone na jej budowę. Zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu na opracowanie nowego projektu S14.

Mateusz Walasek, szef klubu PO
S14 powstanie, gdy Polską będzie rządzić rząd pamiętający o potrzebach Łodzi i okolic. Rząd PiS piętrzy tylko trudności, a sprawę drogi przewleka. Projektowanie drogi na nowo może opóźnić jej realizację o 2 lata , a nie ma gwarancji, czy potem rząd nie znajdzie innego powodu, by S14 nie budować.
Sebastian Bulak, szef klubu PiS
Rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego ogłosił przetarg i przygotował kosztorys. Dzisiejszy wynik postępowania i brak środków na realizację drogi S14 wynika z decyzji ówczesnego rządu. Rząd PiS naprawi ich błędy i S14 powstanie przed Expo 2022.
Sylwester Pawłowski, szef klubu SLD
PiS może zbyt dużo stracić na fiasku budowy S14. Nie chodzi już w tym przypadku o Łódź, ale o inne gminy, przez które przebiegać ma droga ekspresowa. Mając w ręku wszystkie karty, wykorzysta je w najbardziej dla siebie dogodnym politycznie momencie. Cynizm „dobrej zmiany” jest bezcenny.
Przemysław Staniszewski, prezydent Zgierza
Mam nadzieję, że po obecnych zawirowaniach temat tak potrzebnej naszemu regionowi trasy S14 wróci i zostanie ona wybudowana. Liczę na to, że stanie się to najpóźniej przed planowaną w Łodzi wystawą Expo 2022. Droga ta jest bardzo ważna dla Zgierza, zarówno dla gospodarki, jak i ekologii.
Jacek Lipiński, burmistrz Aleksandrowa
Już w listopadzie ub. roku przewidziałem obecny scenariusz, tzn., że do rozpoczęcia budowy nie dojdzie. Sądzę, że zostanie zastosowany kolejny manewr unicestwiający zachodnią obwodnicę Łodzi w kadencji obecnego rządu. Wierzę jednak, że aleksandrowianie przypilnują tej inwestycji.
Henryk Brzyszcz, burmistrz Konstantynowa
Jeśli taktyka ministerstwa nie zmieni się, to trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość. Unieważnienie przetargu spowodowało oddalenie się tej inwestycji o dobrych kilka lat. Sprzeciwiam się temu i protestuję. Liczę, że protesty przyśpieszą budowę strategicznej dla nas i całego regionu drogi.

ei24

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.