MCH

Katowice: Pedofil wykorzystał 14-latka. Wpadł w hostelu

Katowice: Pedofil wykorzystał 14-latka. Wpadł w hostelu Fot. arc. mat. policji
MCH

Policjanci z Katowic zatrzymali 40-letniego pedofila. Mężczyzna wykorzystał seksualnie 14-latka i nagabywał dwóch innych. Funkcjonariusze nie wykluczają jednak, że takich sytuacji z jego udziałem mogło być więcej. Mężczyzna wcześniej siedział już w więzieniu za przestępstwa seksualne.

- Mężczyzna budował relację ze swoimi późniejszymi ofiarami stopniowo. W pierwszych rozmowach poruszał niewinne tematy. Utwierdzał ich w przekonaniu, że mają do czynienia z osobą, która o nich zawsze pamięta, stawiając się w roli przyjaciela - opowiada komisarz Jacek Pytel, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Pedofil podawał się za biznesmena, oferował pieniądze. Gdy zbudował odpowiednio silną więź emocjonalną, nakłaniał do prostytucji i sam seksualnie wykorzystywał nieletnich. Proponował duże pieniądze za usługi seksualne świadczone dla osób, które przyjeżdżałyby do niego z zagranicy.

CZYTAJ KONIECZNIE NAJNOWSZE WIADOMOŚCI Z KATOWIC:
KATOWICE 24 GODZINY PRZEZ 7 DNI W TYGODNIU

Pedofil został namierzony i zatrzymany w centrum Katowic. Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Ustalili, że w wynajętym pokoju w hostelu wykorzystał seksualnie 14-latka. Dwóch innych - 16- i 17-latka - nakłaniał do uprawiania prostytucji.

Jak się okazało 40-latek był już karany za przestępstwa seksualne. Do więzienia trafił na 4 lata w 2011 roku. Wyszedł jednak na warunkowe zwolnienie i od prawie roku był na wolności. Był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych przez policję w Zakopanem i Człuchowie.

- Aktualnie policjanci ustalają, jak długo trwał ten proceder i czy mężczyzna skrzywdził jeszcze inne dzieci - informuje kom. Pytel.

Teraz jest już w tymczasowym areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia. Poza przestępstwami seksualnymi odpowie za oszustwa i próbę wywarcia wpływu na czynności policjantów związane z jego zatrzymaniem.


*Proces apelacyjny Katarzyny W.: Kochałam Madzię. Nie jestem zła
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
*Sprawdź, czy jesteś satanistą: Szokująca broszura ks. Sawy
*Najlepsze MEMY po meczu Polska – Niemcy ZOBACZ ZDJĘCIA

MCH

Komentarze

3
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Bandzior

jaki kraj taki syf

Krzysztof

zgodnie ze współczesna modą ,,kochający inaczej" postępowy człowiek.
nienormalni to rodzina mąż żona dzieci itp.....

Prokurator

wyjdzie - znów to zrobi.. co proponuje ? KASTRACJE

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.