Karuzela w łódzkich szpitalach. Wymienili chirurgów

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Liliana Bogusiak - Jóźwiak

Karuzela w łódzkich szpitalach. Wymienili chirurgów

Liliana Bogusiak - Jóźwiak

Na oddziale chirurgii ogólnej w szpitalu przy ul. Milionowej od 1 kwietnia pracować będzie 15 nowych lekarzy.

Zastąpią oni zwolniony na początku roku zespół kliniki. Będą przyjmować również w poradni chirurgii ogólnej i proktologicznej.

- Wśród 15 zatrudnionych lekarzy będzie 12 ze specjalizacją z chirurgii ogólnej lub naczyniowej - mówi Kamil Szyszow, zastępca dyrektora ds. medycznych Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera. - Ordynatorem oddziału będzie dr Włodzimierz Koptas. Część lekarzy - to znane nazwiska - będzie spoza Łodzi.

Dr Koptas to chirurg ogólny, edokrynolog, który wcześniej pracował w Tomaszowskim Centrum Zdrowia (TCZ). Od 1 sierpnia 2015 r., po wygranym konkursie, był szefem tamtejszego oddziału chirurgii. TCZ zarządzał wówczas obecny dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego im. dr K. Jonschera, Konrad Łukaszewicz.

Przypomnijmy, że na początku roku dyrekcja „Jonschera” rozwiązała umowy z kierownictwem oddziału i zatrudnionymi na nim lekarzami. Łącznie za pracę podziękowano 9 doktorom. W rozmowie z nami dyrektor szpitala mówił wówczas, że na jego decyzji zaważyła zła opinia, jaką miał ten oddział. Zwolnieni lekarze poczuli się tym dotknięci. Zastanawiali się nad skierowaniem sprawy do sądu. Dyrekcja placówki ogłosiła konkurs na kierownika oddziału i chirurgów.

Liliana Bogusiak - Jóźwiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.