Karuzela na stanowiskach prezesów łódzkich spółek

Czytaj dalej
Fot. Paweł Łacheta
Mirek Malinowski

Karuzela na stanowiskach prezesów łódzkich spółek

Mirek Malinowski

Rady nadzorcze dwóch spółek miejskich powołały wczoraj po południu swych nowych prezesów.

Zakładem Wodociągów i Kanalizacji został Bartosz Rola, dotychczasowy prezes innej miejskiej spółki, Aquaparku Fala. ZWiK nie miał prezesa od trzech miesięcy, po tym jak prezydent Hanna Zdanowska cofnęła rekomendację dla Romualda Bosakowskiego (kierował ZWiK przez trzy lata - w 2015 r. spółka przyniosła zysk 12 mln zł) i ten został odwołany. Po nim ZWiK nie miał prezesa, a kierował nim dwuosobowy zarząd. Rola był prezesem aquaparku przez 6 lat, objął stanowisko w wyniku konkursu do którego przystąpiło 8 kandydatów. Ma 44 lata i pochodzi z Poznania. Jest absolwentem studiów doktoranckich z dziedziny zarządzania - nie posiada jednak tytułu doktorskiego. Studiował na Wydziale Prawa, ale nie jest zaś jego absolwentem.

Rolę na Fali zastąpi Andrzej Pirek, 59-letni absolwent wydziału elektrycznego Politechniki Łódzkiej. W magistracie pojawił się w 2011 r. (razem z późniejszym wiceprezydentem Arkadiuszem Banaszkiem) i kierował Departamentem Infrastruktury i Lokali.

Jako prezes aquaparku Bartosz Rola zarabiał ostatnio 26 422,68 zł brutto miesięcznie. Romuald Bosakowski będąc prezesem ZWiK otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 24 22,79 zł.

Mirek Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.