Johaug ma coraz więcej problemów

Czytaj dalej
Fot. Paweł Relikowski
Bartek Kukuć

Johaug ma coraz więcej problemów

Bartek Kukuć

Okazuje się, że sponsorzy są znakomicie przygotowani na wypadek wykrycia dopingu u sportowców, których wspierają.

Świetnie widać to na przykładzie norweskiej biegaczki Therese Johaug, która w ciągu zaledwie kilku dni straciła dwa wielkie kontrakty.

Johaug za rok powinna wystartować w igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. Za dopingową wpadkę została zawieszona na trzynaście miesięcy. Z najnowszych informacji wynika, że do treningów z kadrą wróci już we wrześniu.

Na razie musi przygotować się na ciężkie miesiące. Kilka dni temu głośno było o decyzji producenta sprzętu narciarskiego. Firma Fischer skorzystała z klauzuli antydopingowej i rozwiązała kontrakt z biegaczką (straciła kilka milionów norweskich koron).

Teraz „Expressen” ujawniło, że na podobny krok zdecydował się inny sponsor, Tag Heuer. Producent zegarków także zawarł w kontrakcie sponsorskim klauzulę antydopingową. Wprawdzie na raziez niej nie skorzystał, ale postanowił, że na czas zawieszenia i braku startów, nie będzie wypłacał wynagrodzenia sportsmence.

- Omawialiśmy przypadek Therese. Darzymy ją wielką sympatią. Ona jednak teraz nie startuje, a więc nasza współpraca jest zawieszona. Co będzie w przyszłości, zobaczymy - powiedział przedstawiciel Tag Heuer.

Bartek Kukuć

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.