Krzysztof Spychała

Jednorożce obywatelskie i życie jak w bajce [felieton]

Przy łódzkim Przystankowie stanie pomnik rodziny jednorożców! Przy łódzkim Przystankowie stanie pomnik rodziny jednorożców!
Krzysztof Spychała

Przyznam, że przez chwilę wzbierała we mnie fala obywatelskiego oburzenia. No bo jakże to tak, by z naszych wspólnych, łódzkich pieniędzy finansować jakiś absurdalnie fanaberyjny pomnik jednorożców. I to w dodatku ni mniej, ni więcej tylko w ramach właśnie obywatelskiego budżetu.

Fala wzbierała, ale szybko opadła. Po pierwsze - pomysł przeszedł przez sito głosowania, a nie godzi się podważać wyboru samych łodzian. Taka uroda demokracji, że większość ma rację, choćby to nie była moja większość i moja racja.

Po drugie - i chyba nawet ważniejsze - sam koncept ustawienia pomnika jednorożców róg Piotrkowskiej i Mickiewicza jest w gruncie rzeczy zabawny, świadczy o poczuciu humoru mieszkańców Łodzi i dowcipnie uzasadnia istnienie w miejskiej przestrzeni tego architektonicznego dziwoląga, jakim jest gigantyczna przystankowa wiata, powszechnie nazywana przecież stajnią jednorożców.

Ma Wrocław 284 krasnale, które same w sobie są turystyczną atrakcją i dorobiły się nawet oficjalnej strony internetowej. Może naszą specjalnością staną się jednorożce. I niech nam się żyje jak w bajce...

Krzysztof Spychała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.