(MSM)

Jednak będą w Łodzi szkoły w dwóch budynkach. Szkoła Specjalna nr 128 zajmie część budynku gimnazjum 30

- Uczniowie będą tam mieli do dyspozycji przestronne sale lekcyjne, jasne i również przestronne korytarze co dla nich jest bardzo ważne. Moi uczniowie Fot. Mirosław Malinowski - Uczniowie będą tam mieli do dyspozycji przestronne sale lekcyjne, jasne i również przestronne korytarze co dla nich jest bardzo ważne. Moi uczniowie potrzebują spokoju, ciszy, stabilizacji i teraz będą mieli świetne warunki – mówi Maria Pielas, dyrektor Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 128.
(MSM)

Szkoła Podstawowa Specjalna nr 128 będzie się mieścić w dwóch budynkach. Łódzki Kurator Oświaty zgodził się bowiem na to, by jej uczniowie od 1 września mogli mieć zajęcia nie tylko w budynku przy ul. Niciarnianej, ale także w budynku wygaszanego gimnazjum nr 30 przy ul. Nowogrodzkiej.

– To efekt spotkań rodziców uczniów szkoły specjalnej z urzędnikami i kuratorem – mówi Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. – Ale w podobnej sytuacji są uczniowie jeszcze trzech szkół podstawowych nr 137, 138 i 193. Napisałem pismo do kuratora oświaty z apelem, by i w tych przypadkach zgodził się na identyczne rozwiązanie, a nie czekał na rozstrzygnięcie sądu.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(MSM)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.