Jedna inwestycja ruszyła, druga - nie

Czytaj dalej
Karolina Brózda

Jedna inwestycja ruszyła, druga - nie

Karolina Brózda

Kolejna firma rozpoczęła budowę swojego magazynu w Podstrefie Koluszki, która jest częścią Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma Hart z Opola postawi tu hurtownię części do samochodów i motocykli.

Budynek o powierzchni około 6,3 tys. metrów kw. ma być gotowy do września br. Poza centralą w Opolu Hart ma filie w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Psarach, Częstochowie, Katowicach, Radomiu, Krakowie, Łodzi, Zielonej Górze, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, w Ostrawie i Brnie w Czechach oraz w Preszowie na Słowacji.

Ostatnią inwestycją w Podstrefie jest wybudowana w ubiegłym roku fabryka komponentów do samochodów ciężarowych Kongsberg Auto-motive. Obiekt ma ponad 6 tys. metrów kw. powierzchni i zatrudnia ponad 100 osób. Zakład jest mocno zautomatyzowany, większość prac, jak skrawanie, obróbkę plastyczną i hartowanie, wykonują roboty.

Do końca nie wiadomo natomiast, jak dalej potoczą się losy firmy SuperDrob. Zakład potentata branży drobiarskiej miał być największym do tej pory przedsięwzięciem w Podstrefie. Firma już niemal ruszała z budową, jednak protestować zaczęli okoliczni mieszkańcy. Obawiali się nie tylko przykrego zapachu i hałasu, ale również spadku wartości swoich działek, zniszczenia dróg przez ciężarówki dowożące towar oraz degradacji środowiska. Ich sprzeciw chwilowo zatrzymał inwestycję.

Do tej pory w Podstrefie Koluszki przy ul. Nasiennej postanowiło zainwestować pięć firm. Jej obszar obejmuje już 21 hektarów. Aktualnie trwa uzbrajanie kolejnych 30 hektarów gruntów. Jest to możliwe dzięki niemal 4 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Nowe tereny rozciągają się wzdłuż bocznicy kolejowej, która prowadzi z koluszkowskiego węzła kolejowego bezpośrednio do ul. Nasiennej. W ramach uzbrajania została położona sieć energetyczna i wodociągowa, a także rury kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. Cały teren został też wyrównany.

Karolina Brózda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.