Lila Sayed

Jeden z 16-letnich zbiegów zatrzymany

Jeden z 16-letnich  zbiegów zatrzymany
Lila Sayed

16-letni uciekinier z zakładu poprawczego w Ignacewie był miesiąc na wolności. W tym czasie dopuścił się pobicia i kradzieży. Został zatrzymany we Wrocławiu.

Gdyby nie kradzież i pobicie, których dopuścił się 16-letni uciekinier z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w podłódzkim Ignacewie, młodociany bandyta byłby jeszcze na wolności. Dopiero, gdy 16-latek za swoje wyczyny trafił do Policyjnej Izby Dziecka we Wrocławiu, policjanci zorientowali się, że jest on poszukiwanym chłopakiem.

- Decyzją tamtejszego sądu rodzinnego 16-latek trafi do jednego z zakładów poprawczych na terenie kraju - informuje kom. Joanna Szczęsna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Policjanci z Pabianic nadal poszukują drugiego zbiega - 16-letniego łodzianina, który do podkonstantynowskiego poprawczaka trafił za kradzieże i rozboje.

Przypominamy, że 7 sierpnia trzech wychowanków ZPiSdN (w wieku 16, 16 i 17 lat) zbuntowało się, zastraszyło pracowników i za pomocą metalowych i drewnianych przedmiotów sforsowało drzwi wejściwowe do placówki. Gdy znaleźli się na zewnątrz budynku, przeskoczyli przez ogrodzenie i uciekli. Kilka godzin później w rejonie Złotna został zatrzymany najstarszy z nich.

Pokłosiem tych wydarzeń było odwołanie dyrektora poprawczaka, Mariusza Wojasińskiego. Obowiązki dyrektora powierzono Katarzynie Wierzbickiej, starszemu wizytatorowi departamentu spraw rodzinnych i nieletnich MS.

Sąd nie zgodził się na pokazanie twarzy małoletnich bandytów, o co prosiła policja.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.