Jak zabezpieczyć swój dom lub firmę?

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Jak zabezpieczyć swój dom lub firmę?

Materiał informacyjny

Profesjonalne zabezpieczenie domu lub biura opiera się na wyposażeniu ich w monitoring oraz system alarmowy. Choć podstawowy monitoring można już zrealizować przy zastosowaniu pojedynczej kamery, to o wiele lepszym rozwiązaniem jest system zbudowany z kilku kamer IP, podłączonych do rejestratora. Pozwala to obserwować obszar zarówno w środku jak i na zewnątrz budynku. Kamery z reflektorem podczerwonym umożliwiają nagrywanie wysokiej jakości obrazu również w nocy. Rejestrator, wraz z pojemnymi dyskami twardymi, pozwala na zapisywanie i przechowywanie nagrań, które w przypadku przestępstwa są szczególnie ważne dla organów ścigania. Warto pamiętać, że aby system monitoringu był skuteczny musi być zaplanowany i zainstalowany przez specjalistów z dużym doświadczeniem. W przeciwnym wypadku może okazać się, że przy włamaniu nieprawidłowo zamontowany i skonfigurowany monitoring nie zarejestruje sprawców.

Kolejnym systemem, w który niewątpliwie warto wyposażyć dom lub firmę, jest system alarmowy (tzw. SSWiN- System Sygnalizacji Włamania i Napadu). Współczesne alarmy to rozbudowane instalacje, chroniące nie tylko przed włamaniem, ale również przed pożarem czy zalaniem. Potrafią sterować całą automatyką w budynku i przy pomocy szerokiej gamy czujników odpowiednio reagować na zagrożenia. Nowoczesne alarmy umożliwiają informowanie o zdarzeniach, przesyłając informację bezpośrednio na smartfon użytkownika. Dzięki temu niezależnie od tego, gdzie jesteśmy, możemy na bieżąco monitorować sytuację w domu lub w biurze. Każdy system alarmowy musi być odpowiednio dobrany i skonfigurowany do posesji, którą ma chronić. Wysokość budynku, liczba drzwi wejściowych, czy okien, to tylko niektóre parametry jakie należy wziąć pod uwagę przygotowując plan instalacji. W praktyce systemy alarmowe to bardzo skomplikowane zestawy, które są dobierane przez specjalistów z uwzględnieniem wielu czynników.

Zarówno system alarmowy jak i monitoring to instalacje, które się uzupełniają i dopiero ich połączenie zapewnia wysoki stopień ochrony. Jest to podstawa, jeśli chcemy czuć się bezpiecznie w miejscu naszej pracy lub wypoczynku. Warto również wspomnieć o innych instalacjach domowych, które znacząco poprawiają nasz komfort życia i pracy.

Domofony i wideodomofony są szeroko stosowane zarówno w domach jednorodzinnych, blokach mieszkalnych czy biurach. Stanowią podstawowy element kontroli dostępu. Dzięki nim łatwo można sprawdzić, kto do nas przyszedł i na tej podstawie zdecydować, czy chcemy go wpuścić na teren naszej posesji czy nie. Wideodomofony, jak sama nazwa wskazuje, działają w oparciu o szerokokątną kamerę umieszczoną w słupku ogrodzenia. Przesyłają one obraz bezpośrednio do ekranu LCD zamontowanego w środku. Pozwalają na podgląd osoby, która znajduje się za ogrodzeniem. Nowoczesne wideodomofony oferują szereg dodatkowych funkcji, między innymi podgląd na smartfonie, możliwość robienia zdjęć czy nagrywania filmów.

Jak zabezpieczyć swój dom lub firmę?

Niezależnie od tego jaki typ bramy wjazdowej posiadamy (przesuwną czy skrzydłową) warto wyposażyć ją w nowoczesny napęd. Zapewni on wysoki komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Każdy kto wysiadał z samochodu po to by otworzyć bramę wjazdową podczas deszczu, od razu doceni to rozwiązanie. Posiadając napęd, wystarczy nacisnąć jeden przycisk na pilocie, a skrzydła otworzą się automatycznie. Dodatkowo mechanizm zadba również o zamknięcie, kiedy wyjedziemy autem.

Eltrox Kielce to salon specjalizujący się w dostarczaniu profesjonalnych rozwiązań z dziedziny zabezpieczeń oraz automatyki domowej. Jeśli poszukujesz monitoringu, systemów alarmowych, instalacji inteligentnego domu oraz napędów do bram, zapraszamy do sklepu Eltrox znajdującego się na ulicy Prostej 48 A w Kielcach. Nasi specjaliści doradzą i pomogą w wyborze profesjonalnych kamer do monitoringu, alarmu, komponentów inteligentnego budynku czy automatyki domowej.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swój dom, firmę lub mieszkanie, nie ryzykuj, skontaktuj się z doświadczonymi handlowcami z salonu Eltrox Kielce.

Serdecznie zapraszamy!

Adres:
Prosta 48A Kielce
Tel. 519-840-382
Znajdź nas!
WWW: https://www.eltrox.pl/monitoring-kielce

Tu podaj tekst alternatywny
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.