Jak poprawić kondycję skóry?

Czytaj dalej
Paula Goszczyńska

Jak poprawić kondycję skóry?

Paula Goszczyńska

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaki wpływ na naszą skórę ma środowisko, a dokładniej zanieczyszczenia z nim związane? Warto zaznaczyć, że ten problem staje się coraz poważniejszy.

Zanieczyszczenie środowiska to stan wynikający z wprowadzania do powietrza, wody lub gruntu, substancji stałych, ciekłych lub gazowych w takich ilościach i takim składzie, że może to ujemnie wpływać na zdrowie człowieka.

Do najgroźniejszych źródeł zanieczyszczeń o charakterze globalnym należy obecnie emisja dwutlenku węgla. Smog sprawia, że skóra staje się sucha, szorstka i niemiła w dotyku. Pojawia się na niej częściej pokrzywka oraz ciemne plamy, które zazwyczaj zogniskowane są na przedramionach i tylnych częściach dłoni.

Wysuszona skóra twarzy, która jest silnie zanieczyszczona powinna być otoczona szczególną opieką. Najlepiej stosować złożoną pielęgnację, na którą będzie składało się dogłębne, ale delikatne oczyszczanie. Dobrze sprawdzi się pianka do mycia twarzy oraz szczoteczka lub skorzystanie z peelingu kawitacyjnego. W codziennym oczyszczaniu pomoże nam także dobry płyn miceralny, który złagodzi podrażnienia i wygładzi skórę. Sucha skóra twarzy potrzebuje silnego nawilżenia w postaci kwasu hialuronowego, dlatego przyda nam się serum nawilżające oraz krem, który wzmocni barierę ochronną. Naszymi sprzymierzeńcami będą: witamina E, wyciąg z aloesu, witamina B oraz witamina C.

Chrońmy się przed zanieczyszczeniami

By wspomóc się w oczyszczaniu skóry, należy zastosować się do kilku kroków. Starajmy się nie przebywać długo w mieście w godzinach szczytu, kiedy jest największe zanieczyszczenie powietrza. Na spacer wybierajmy raczej godziny poranne i starajmy się jak najwięcej przebywać w miejscach, gdzie panuje względnie niewielkie zanieczyszczenie powietrza.Po spacerze w mieście pamiętajmy, by jak najszybciej zmyć z siebie zanieczyszczenia, najlepiej za pomocą delikatnych środków myjących.

Cudowna moc aktywnego węgla

Jednym z najskuteczniejszych sposobów w walce z zanieczyszczeniami środowiska jest aktywny węgiel. Ma wiele zastosowań, jest łatwo dostępny oraz coraz częściej możemy go dostrzec w składzie preparatów kosmetycznych.

Węgiel aktywny stosowany jest od dawien dawna, w medycynie jako środek leczniczy na zatrucia chemikaliami i lekami. Pozyskiwany jest z odpadów produkcji - łupin, pestek nasion, a także z węgla drzewnego. Węgiel aktywny jest w stanie pochłonąć 1000 razy więcej toksyn niż wynosi jego ciężar! Można go bezpiecznie stosować przy każdym rodzaju skóry.

Osoby z tłustą cerą powinny wykorzystywać węgiel aktywny, aby znormalizować wydzielanie sebum. Można go stosować na przykład w postaci maseczki, która pięknie zmatowi i wygładzi skórę.

Paula Goszczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.