Jak dojechać autobusem do dworca Łódź Fabryczna

Czytaj dalej
Anna Odrowska

Jak dojechać autobusem do dworca Łódź Fabryczna

Anna Odrowska

D o dworca Łódź Fabryczna kursować będzie szesnaście autobusów różnych linii. Wyjadą na trasy 11 grudnia (niedziela), wraz z otwarciem dworca. Największą zmianą będzie krańcówka, która przeniesiona zostanie z placu Dąbrowskiego pod sam dworzec.

W zależności od kierunku jazdy, autobusy dotrą pod dworzec od strony ul. Nowo-targowej lub od ul. Kilińskiego. Ich trasy będą kończyć się przy ul. Nowoskładowej, gdzie powstanie całkiem nowa krańcówka. Zastąpi tę przy pl. Dąbrowskiego, choć mieszkańcy nadal będą mogli wysiąść z autobusów w jego okolicy.

Jeśli chodzi o przebieg tras autobusów dojeżdżających na dworzec, poza okolicą samego dworca, ich trasy niewiele się zmienią.

Autobusy „57”, kursujące między pętlą Karpacka a pętlą Marysińska, w stronę ul. Marysińskiej będą jeździły jak dotąd, ale w drugim kierunku skręcą w ul. POW, pojadą ul. Nowoskładową, ul. Składową, gdzie skręcą w prawo w ul. Kilińskiego, dojadą do ul. Narutowicza, a tam wrócą na swoją trasę.

Na dworzec będą mogli bez problemu dotrzeć także mieszkańcy ościennych miejscowości oraz z obrzeży miasta.

Autobusy linii 51, 51A, 51B pojadą do Zgierza, Łagiewnik i Skotnik.

Autobusy numer 53 i 53A kursować mają do Brzeznin i do pętli Nowosolna.

58, 58A dojedzie do pętli Skalna, Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Pomorskiej, plus dodatkowe kursy do Janowa, 60, 60A, 60B do Strykowa, Imielnika Nowego i Michałówka, 70, 70A, 70 do Rzgowa. szpitala Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki i cemntarza w Gadce Starej.

Autobusem linii 86 z dworca dostaniemy się do pętli Wyszyńskiego, a 94 do Nowosol-nej.

ZDiT nie wyklucza zmian, jeśli taki układ się nie sprawdzi. Do końca roku ma zostać przedstawiona nowa siatka połączeń dla całego miasta. Przed otwarciem dworca ma ruszyć akcja informacyjna dla mieszkańców.

Anna Odrowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.