Mirosław Malinowski

Inwestycje w Łodzi i regionie w ogonie rankingu. Plany miasta są bardzo ambitne

Budowa przedłużenia alei Grohmanów ma kosztować 15,8 mln zł, a ulica Nowotargowa 30 mln zł. Budowa przedłużenia alei Grohmanów ma kosztować 15,8 mln zł, a ulica Nowotargowa 30 mln zł.
Mirosław Malinowski

Według planów magistratu, do 2020 r. Łódź chce zrealizować inwestycje warte co najmniej 4 mld zł - to tyle, co roczny budżet miasta. Urząd liczy, że otrzyma na nie unijne dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mld zł. Najwięcej, bo 1,9 mld zł, ma trafić na rewitalizację, a 1,5 mld zł na „transport i komunikację” - w tym 800 mln zł na powstanie dojazdów do autostrady A1 i 700 mln zł na inwestycje w transport miejski i zakup taboru dla MPK.

Łódź jest na 13. miejscu wśród miast wojewódzkich, a województwo łódzkie na 16., ostatnim miejscu pod względem wydatków inwestycyjnych w rankingu przygotowanym przez specjalistyczne czasopismo samorządu terytorialnego „Wspólnota”. Pod uwagę zostały wzięte średnie wydatki przeznaczone przez samorządy miast i województw na inwestycje z ostatnich trzech lat w przeliczeniu na mieszkańca.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mirosław Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.