Integracja w chojnickiej fosie. Z piosenkami Jacka Cygana

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Maria [email protected]

Integracja w chojnickiej fosie. Z piosenkami Jacka Cygana

Maria [email protected]

Jutro w fosie zabrzmi muzyka, a na scenie będą wokalne popisy.

To już XIII Integracyjny Festiwal Piosenki „Święto Muzyki 2016” pod hasłem „Rytm i melodia - śpiewamy piosenki Jacka Cygana”.

Ta integracyjna impreza kulturalna już jutro w fosie miejskiej (w razie niepogody w Zespole Szkół Specjalnych w Chojnicach). Organizatorzy przewidują udział ok. 130 uczestników z 13 placówek kształcenia specjalnego z terenu województwa pomorskiego i województw ościennych. Będą to uczniowie i wychowankowie szkół specjalnych, szkół podstawowych prowadzących oddziały integracyjne lub terapeutyczne, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i ośrodków rewalidacyjno-edukacyjno-wychowawczych.

Spotkanie to jest wyjątkowym przeżyciem dla niepełnosprawnych artystów, a zarazem jest okazją do integracji dzieci i młodzieży z placówek oświatowych i wychowawczych, a także promocją tych placówek i instytucji je wspierających w środowisku lokalnym. Mile widziany doping ze strony publiczności, która swoimi brawami może ośmielić młodych wykonawców, którzy mogą być zestresowani przed występem przed takim audytorium.

Festiwal organizowany jest po raz trzynasty przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach „Razem” wraz z partnerami: ZSS Chojnice, ChCK, Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło Chojnice, Warsztatem Terapii Zajęciowej Chojnice oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rodzinnych Domów Dziecka „Wspólny Dom”, Domem Handlowym „Hackert”.

W programie prezentacje solistów i zespołów w kategoriach dzieci i młodzieży oceniane przez profesjonalne jury, prezentacje laureatów, prezentacje gości, wspólna zabawa i śpiew.

Impreza została dofinansowana przez powiat chojnicki.

W programie:

Dla wielu uczestników festiwalu takie spotkanie jest okazją do nawiązania kontaktów z rówieśnikami z innych placówek, rodzą się też przyjaźnie. Na wszystkich świetnie działa muzyka i atmosfera festiwalu. Jest przecież po to, żeby dawać radość.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.