Hotel na ul. Piotrkowskiej będzie z opóźnieniem

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak

Hotel na ul. Piotrkowskiej będzie z opóźnieniem

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak

Druga połowa 2018 r., a nie koniec obecnego to nowa data uruchomienia czterogwiazdkowego hotelu, który powstanie m.in. w budynku przy ul. Piotrkowskiej 94, w pobliżu skrzyżowania z ul. Tuwima. Wzniesiony 52 lata temu budynek był do niedawna własnością spółdzielni mieszkaniowej Towarzystwo Lokator i mieściły się w nim pomieszczenia biurowe. Spółdzielnia sprzedała jednak obiekt łódzkiej firmie. Ta zapowiedziała na początku roku zamianę biurowca na hotel.

Zgodnie z planami, po przebudowie gmachu ma znaleźć się w nim 56 pokoi, w tym apartamenty na najwyższym piętrze. Renowacja istniejącego budynku miała być pierwszym etapem prac, którego termin realizacji wyznaczono na koniec tego roku. W ramach drugiego etapu zostanie wzniesiony w głębi działki nowy pięciokondygnacyjny budynek hotelowy z 88 pokojami, połączony z gmachem frontowym. Tu także na najwyższym piętrze zostaną ulokowane apartamenty, ale nie klasyczne hotelowe, tylko na wynajem na dłuższy czas. Będzie też czterokondygnacyjny parking na 100 aut. Te prace miały być zrealizowane do końca przyszłego roku.

- Po konsultacjach m.in. ze specjalistami rynku hotelarskiego stwierdziliśmy, że nie będziemy dzielić projektu na etapy - mówi Joanna Widyńska-Hamad, reprezentująca inwestora. - Byłoby to mało komfortowe dla gości korzystających z oddanej wcześniej do użytku części kompleksu, którym pod oknami jeździłby ciężki sprzęt budujący drugą część. Obecnie jesteśmy w trakcie uzyskiwania pozwolenia na realizację drugiego etapu inwestycji. Formalności powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Jeśli pogoda pozwoli, prace na budowie rozpoczną się w styczniu przyszłego roku. Do tej pory istniejący gmach przy ul. Piotrkowskiej 94 został opróżniony m.in. ze starych mebli i jest przygotowany do budowy ścianek działowych odpowiadających podziałowi na pokoje. Realizacja inwestycji pochłonie 50 mln zł.

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.