MM

Historyczny spacer, koncert i gala projektu

Historyczny spacer, koncert i gala projektu
MM

Jutro o godz. 18 w Centrum Kultury Młodych przy ul.Lokatorskiej 13 rozpocznie się wieczór muzyczny. W koncercie „Blues Rock&Roll - Weteranów Wrząca Krew” wystąpią Marek Modrzejewski i Witold Jąkalski wraz z przyjaciółmi. Będzie energetycznie, dynamicznie, ale też nastrojowo. Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa fotograficzna Marka Mielczarka. Zapisy nie są wymagane, udział jest bezpłatny.

Zanim pójdziemy na koncert, o godz. 12 możemy wybrać się na oprowadzanie po Stacji Radegast. Zbiórka przy al. Pamięci Ofiar Litzmanndtadt Getto 12. Organizatorem jest łódzkie Muzeum Tradycji Niepodległościowych. W ramach oprowadzania uczestnicy zapoznają się z historią getta oraz dziejami Stacji Radegast wraz ze zwiedzaniem miejsca pamięci. Oprowadzanie przeznaczone jest dla osób powyżej 13. roku życia.

A jeszcze dziś o godz. 17 przy ul. Limanowskiego 166 odbędzie się gala projektu „Bałuty po łódzku”. W programie podsumowanie działań projektowych, promocja i prezentacja wydawnictw okolicznościowych, wernisaż wystawy fotografii „Pocztówki z mojego miasta”, pokaz kulinarny, wykład o regionalizmach łódzkich i kulturze Bałut, występ Bałuckiej Kapeli Podwórkowej oraz animacje ruchowe. Projekt dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra 2019”.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.