Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

„Harujesz latami, a urzędas niszczy wszystko w dzień”. Czy PFRON pamięta, po co jest utrzymywany z publicznych pieniędzy?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Dembinski
Zbigniew Bartuś

„Harujesz latami, a urzędas niszczy wszystko w dzień”. Czy PFRON pamięta, po co jest utrzymywany z publicznych pieniędzy?

Zbigniew Bartuś

Kontrowersje. Czy PFRON tropiąc „uchybienia” traci z oczu potrzebujących? ZUS z uporem maniaka wydaje zaświadczenia, że nie zalegam ze składkami na ZUS, a PFRON równie namiętnie twierdzi, że zalegam i zabiera dotację - oburza się niewidomy Jerzy Płonka, założyciel krakowskiego stowarzyszenia „Nie widzę przeszkód”, które od siedmiu lat przywraca niepełnosprawnym wiarę w siebie i zachęca ich do spełniania marzeń.

Absurdalne działania państwowych urzędników grożą zniszczeniem firm i organizacji zatrudniających niepełnosprawnych – alarmują przedsiębiorcy i społecznicy. Jako głównego winowajcę wskazują… Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W tarapatach znalazło się ostatnio nawet znane krakowskie stowarzyszenie „Nie widzę przeszkód” prowadzone przez Jerzego Płonkę, który jako pierwszy niewidomy na świecie zmierza do zdobycia Korony Europy, czyli 46 najwyższych szczytów kontynentu (zdobył 43). Od siedmiu lat przywraca niepełnosprawnym wiarę w siebie i zachęca ich do spełniania marzeń.

- ZUS pisemnie zapewnia, że nie zalegam ze składkami, ba, mam pokaźną nadpłatę z poprzednich lat, a tymczasem PFRON upiera się, że zalegam i cofa dotację! – oburza się Jurek. W pierwszym miesiącu 16,9 tys. zł na pensje dla niepełnosprawnych pracowników (16,9 tys. zł) pożyczył mu tata, w kolejnym wszyscy wzięli bezpłatny urlop...

Facebookowa strona nie widzę przeszkód

23 lat bez spóźnienia pensji, składek i podatków, ale zdaniem PFRON „w trudnej sytuacji finansowej”

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) 60 proc. swoich wydatków, czyli blisko 3 mld zł rocznie, przeznacza na dofinansowanie płac. Ze wsparcia korzysta 30 tys. pracodawców zatrudniających w sumie ćwierć miliona niepełnosprawnych.

Czytaj wiecej:

  • Dlaczego PFRON uznał sytuację ekonomiczną firmy rodzinnej za złą i na tej podstawie cofnął dotację oraz – co gorsza – żąda zwrotu poprzednich w kwocie miliona złotych?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Zbigniew Bartuś

Wolność jest w nas

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Zbigniew R

Taki jest "pożytek" z biurokracji. lepiej, by urzędników wysłano na bezrobocie, wyburzono biurowce a ludzie zza biurek niech idą do fabryk, na budowy. Za dużo mamy tych szkodników i darmozjadów zza biurek. To pasożyty. W końcu praca biurowa nie tylko nie wytwarza dochodu narodowego, ale go zjada, więc to robotnik pracuje na urzędnika (a nie urzędnik na robotnika). Order dla robotnika i dla prawdziwego inteligenta, a urzędnikowi … błotem w twarz.

plus.expressilustrowany.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.