Edward Mazurkow

Hanna Zdanowska oskarżona!

Hanna Zdanowska   oskarżona!
Edward Mazurkow

Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim skierowała do śródmiejskiego Sądu Rejonowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej.

Zarzuca jej udzielenie pomocy swojemu partnerowi życiowemu Włodzimierzowi G.w uzyskaniu kredytu bankowego na podstawie dokumentów poświadczających nieprawdę - informuje prokurator Roman Witkowski z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.

Akt oskarżenia obejmuje także partnera prezydent Łodzi. Jemu śledczy zarzucają przedłożenie w banku dokumentów poświadczających nieprawdę. Mężczyzna w grudniu 2008 r. ubiegał się w Banku Pocztowym o 200 tys. zł kredytu na zakup mieszkania od Hanny Zdanowskiej. Miał jej przekazać 50 tys. zł zaliczki na poczet tej transakcji. Suma ta stanowiła również jego tzw. wkład własny. Przekazanie gotówki i jej przyjęcie zostało poświadczone podpisami stron. Z ustaleń prokuratury wynika jednak, że do takiej transakcji nie doszło.

Prezydent Łodzi wydała w tej sprawie oświadczenie:

„Zarzuty są absurdalne, sprawa została wyjaśniona. Sąd już raz w tej sprawie przyznał mi rację i uznał, że prokuratura nie miała prawa postawić mi jednego z zarzutów i prowadzić postępowania. Sama prokuratura w czerwcu tego roku ostatecznie umorzyła główny postawiony mi zarzut. Jeden z kredytów został już przeze mnie spłacony, a drugi jest regularnie spłacany przez mojego partnera. Bank nie poniósł żadnej szkody. Jestem niewinna, nie zrobiłam nic złego. Sprawa nie ma żadnego związku ze sprawowaną przeze mnie funkcją, dotyczy moich prywatnych rozliczeń z partnerem. (...)”

Prezydent Łodzi i jej partnerowi grozi do 5 lat więzienia. Jeśli do najbliższych wyborów samorządowych zostanie skazana prawomocnym wyrokiem, nie będzie mogła w nich startować.

W listopadzie ubiegłego roku śledczy przedstawili Hannie Zdanowskiej m.in. zarzut wyłudzenia z banku na podstawie dokumentów potwierdzających nieprawdę 500 tys. zł kredytu. Gdy się odwołała do sądu, ten przyznał jej rację. Uznał, że nie było podstaw prawnych do postawienia jej takiego zarzutu. Hanna Zdanowska zaciągnięty kredyt wraz z odsetkami spłaciła.

Edward Mazurkow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.