Gwałtowne hamowanie pociągu. 10 pielgrzymów w szpitalu [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. fot. TVN24, X-News
TVN 24, X-News, media.pope2016.com

Gwałtowne hamowanie pociągu. 10 pielgrzymów w szpitalu [WIDEO]

TVN 24, X-News, media.pope2016.com

Dziesięć osób trafiło do szpitala po gwałtownym zatrzymaniu pociągu z pielgrzymami w miejscowości Węgrzyce Wielkie koło Wieliczki. Pociągiem jechało ok. 500 osób, w tym pielgrzymi wracający z mszy na Błoniach.


Źródło: TVN24, X-News

RELACJA NA ŻYWO: Dzisiaj przylatuje papież Franciszek! OBSERWUJ MINUTA PO MINUCIE

Policja ustala, kto i z jakich przyczyn zaciągnął hamulec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zaciągnięcia hamulca było spowodowane chęcią niesienia pomocy jednemu z pasażerów, który zasłabł. Apeluje także do pielgrzymów o zachowanie szczególnej ostrożności podczas transportu.

Pociągu nie udało się uruchomić i uruchomiono transport zastępczy, który zapewnił burmistrz Wieliczki. Pasażerowie zostali przewiezieni autobusami do stacji Podłęże i tam przesiedli się w pociąg zastępczy.

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka pogotowia Joanna Sieradzka, sztab Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego koordynował akcją medyczną. - 16 osób było poszkodowanych i zostało zbadanych na miejscu. Wobec 10 podjęto decyzje o przewiezieniu do szpitali. Wśród nich nie było osób poważnie rannych - powiedziała Sieradzka.

Źródło: www.pope2016.com

TVN 24, X-News, media.pope2016.com

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.