Edward Mazurkow

Grasują podpalacze

Grasują podpalacze
Edward Mazurkow

Pijany jak bela 48-latek podpalił młody las. Liczące 25 lat drzewa spłonęły. O pożarze młodnika powiadomił policję jego właściciel.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce, ustalili rysopis mężczyzny, który przed pożarem był widziany w lesie. Dzielnicowi dowiedzieli się też, w którym kierunku oddalił się nieznajomy. Ślady prowadziły na posesję dobrze im znanego 48-latka. Mężczyzna był już bowiem notowany przez policję za podpalanie stogów słomy. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Powiedział, że wyrzucił w lesie żarzący się niedopałek papierosa i od niego zapalił się las. Próbował ugasić ogień, ale nie dał rady stłumić płomieni i uciekł do domu.

Tego typu zdarzenia wcale do wyjątkowych nie należą. Jakiś czas temu w nocy funkcjonariusze Straży Granicznej powiadomili policję, że na ulicach Grabowej, Kruczej i Sosnowej w Łodzi płonie pięć pojemników na śmieci, drewniane okno i znajdująca się w jednej z bram skrzynka elektryczna. Policjanci po krótkich poszukiwaniach natknęli się na mężczyznę, który podpalał trzymany w ręku papier.

20-latek został zatrzymany. Był nieźle wstawiony. Wyrządzone przez niego szkody biegli oszacowali na co najmniej 28 tys. zł.

W ręce łódzkich policjantów wpadł również psychopata, który puścił z dymem rzeczy znajdujące się w piwnicy wieżowca przy ul. Inowrocławskiej w Łodzi. Spaliły się tam także przewody elektryczne i główny korytarz piwnicy. Szkody wyrządzone przez podpalacza oszacowano na 20 tys. zł. 30-latek podpalił również fiata seicento i trzy pergole przy na ul. Puławskiego. Szkody oszacowano na15 tys. zł.

W wieżowcu przy ul. Inowrocławskiej wywołał jeszcze jeden pożar. Wjechał windą naostatnie piętro i wrzucił do zsypu palące się gazety. Spłonęły dwa pojemniki na śmieci i elewacja budynku. Mężczyzna podpalił także przy ul. Klonowej trzy pojemniki na śmieci warte ponad 1,5 tys zł. Został zatrzymany w mieszkaniu swojego znajomego. Przyznał się do winy.

Edward Mazurkow

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.