Gorzów: Już za chwileczkę zieleń rzuci nam się w oczy

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Gorzów: Już za chwileczkę zieleń rzuci nam się w oczy

Jarosław Miłkowski

Już w marcu rozpocznie się obsadzanie kwietników m.in. przy ul. Chrobrego, Sikorskiego. Zmieni się i to bardzo Park Róż.

- Jak przyjdzie wiosna, to będzie chciało się tu przychodzić częściej. Gdy wszystko kwitnie, ten park zawsze pięknie wygląda - mówili nam w sobotę Saranda Wolf i Paweł Jastrzębski z Manhattanu, których spotkaliśmy w Parku Róż.

Gdy przyjdą tu późną wiosną, kwiaty będą niemalże wszędzie. Jeszcze w zeszłym roku miasto posadziło tu prawie 500 róż oraz ponad 3 tys. bukszpanu wiecznie zielonego (taką ma nazwę) oraz 40 tys. krokusów. W tym roku „w ramach ukwiecania przestrzeni miejskiej” urzędnicy planują wystawić w centrum miasta wieże kwiatowe oraz zawiesić ample, czyli coś w rodzaju klosza z kwiatami, nie tylko na moście Staromiejski czy na bulwarach, ale również w Parku Róż.

Po zimie w wielu punktach miasta można zobaczyć poprzycinane drzewa. Gdy przyjdzie wiosna, odbędzie się ich przegląd. Będzie miał na celu wytypowanie drzew, które trzeba usunąć.

Już w marcu rozpoczną się pierwsze obsadzania kwietników

Gdzie dokładnie? - Przy ul. Chrobrego, Sikorskiego, obok Pałacu Ślubów, a także w parku Górczyńskim - wylicza Dawid Smoliński z wydziału gospodarki komunalnej urzędu miasta. Dodaje, że na przełomie maja i czerwca, w zależności od warunków pogodowych, kwietniki i pojemniki na kwiaty zostaną obsadzone po raz drugi.

Gorzów: Już za chwileczkę zieleń rzuci nam się w oczy
Jarosław Miłkowski - Wiosną i latem będzie tutaj pięknie - mówią Saranda Wolf i Pa¬weł Jastrzębski, którzy w sobotę byli na spacerze w Parku Róż.

To jeszcze nie wszystko

W Parku Róż, w centrum oraz przy ul. Piłudskiego, Górczyńskiej, a także w parku Górczyńskim i na Dolinkach mają zostać przycięte i oczyszczone krzewy. Mają wyglądać jak nowe. A do Parku Róż warto przyjść już teraz (synoptycy zapowiadają, że będzie coraz cieplej). Różany zakątek między stawem a Kłodawką od grudnia ma zupełnie nowy „makijaż”. Są nowe ławeczki i śmietniki.

200 tysięcy złotych kosztowały miasto ostatnie jesienno-zimowe prace w Parku Róż.

Wiele zmieni się tu też w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat. W parku ma zostać zmieniona nawierzchnia alejek, pojawi się nowy plac zabaw, przebudowane mają być też schody od ul. Kosynierów Gdyńskich mostek od ul. Strzeleckiej.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.