Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Gdzie najszybciej usuniesz zaćmę

Gdzie najszybciej usuniesz zaćmę
Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Dokładnie 28 tys. 236 pacjentów czeka w kolejkach w łódzkich klinikach na operację zaćmy w ramach NFZ. W tej grupie jest 1039 chorych, których zostali zakwalifikowani do zabiegu w trybie pilnym.

Ta grupa pacjentów zostanie zoperowana w zdecydowanej większości jeszcze w tym roku. We wrześniu terminy na zabieg wyznaczane są w szpitalu im. WAM, w klinice na Księżym Młynie oraz w spółce Medeor. Na październik zapisuje szpital MSW, a na grudzień spółka Pulsmed i „Barlicki”. Ostatni miesiąc tego roku na usunięcie zaćmy proponuje „Jonscher”, a styczeń przyszłego roku „Bonifratrzy”. Najdłuższy termin w trybie „pilnym” jest w klinice Jasne Błonia - czerwiec przyszłego roku.

Pacjenci, którzy zostali zakwalifikowani na zabieg usunięcia zaćmy w trybie zwykłym, na operację muszą niestety poczekać od 12 do 40 miesięcy. Czas oczekiwania od kilku lat się nie zmienia. Pacjenta z zaćmą najszybciej zoperują lekarze w spółce na Księżym Młynie - „już” w sierpniu przyszłego roku. W Pulsmedzie pacjent odzyska dobre widzenie po zabiegu usunięcia zaćmy w październiku przyszłego roku. W kwietniu 2019 r. czekającego na usunięcie zaćmy przyjmą w spółce Medeor, a w sierpniu zoperują lekarze w „Barlickim” lub w szpitalu MSW. Na październik 2019 r. zapisywani są chorzy w klinice okulistycznej w „Jonscherze”.

Aż w czterech placówkach chorzy z zaćmą na zabiegi jej usunięcia są zapisywani dopiero na 2020 rok. Tak jest w szpitalu im. WAM, klinice Jasne Błonia, spółce Contact-Med i w szpitalu bonifratrów.

Najwięcej łodzian decyduje się na zabieg usunięcia zaćmy w klinice Jasne Błonia, w szpitalu im. Barlickiego, w spółce Medeor i szpitalu im. WAM. W kolejkach czeka w tych placówkach od 6200 do 3900 pacjentów. W spółkach Contact-Med, Pulsmed i Księży Młyn na zabieg w ramach NFZ oczekuje od 445 do 724 pacjentów z zaćmą.

Liliana Bogusiak-Jóźwiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.