Piotr Jach

Gdzie i jak wyrobić migawkę?

Gdzie  i  jak  wyrobić  migawkę?
Piotr Jach

Od 1 września zaczną obowiązywać ulgowe ceny biletów okresowych na przejazdy środkami komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych oraz osób między 65. a 70. rokiem życia.

Uczniowie będą mogli korzystać z biletu miesięcznego za 10 zł lub rocznego za 100 zł. Seniorzy dostaną możliwość zakupu migawki miesięcznej za 25 zł lub rocznej za 250 zł.

Do zaopatrzenia się już teraz w tańsze migawki zachęcali wczoraj prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i prezes MPK Zbigniew Papierski.

- 1 września już za tydzień. Z chwilą, gdy nagle wszyscy przypomną sobie o konieczności zakupu migawki, powstaną problemy, żeby ją szybko załatwić. Stąd nasza prośba, by osoby chcące skorzystać z tańszych biletów oraz rodzice dzieci z podstawówek nie zwlekali z zakupem - apelowała prezydent Zdanowska.

- Sprzedaż nowych migawek rozpoczęła się od 3 sierpnia. Do tej pory kupiono już pół tysiąca takich biletów - dodał Papierski. - Zachęcamy, by nowe migawki kupować wcześniej. Wrzesień, gdy rozpoczyna się rok szkolny, i październik, gdy do miasta wracają studenci, to zawsze apogeum zakupów.

Na pytanie dziennikarzy, dlaczego ulgami nie zostali objęci uczniowie wygaszanych gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, którzy znacznie częściej poruszają się po mieście, prezydent Łodzi odpowiedziała:

- Nie jesteśmy w stanie spełnić wszystkich oczekiwań. Już te ulgi to mniejsze wpływy do budżetu miasta, a jak wiadomo koszty utrzymania komunikacji z roku na rok rosną.

Zdaniem Zdanowskiej, objęcie ulgami uchwalonymi przez Radę Miejską gimnazjalistów, licealistów, uczniów techników i ponadgimnazjalnych szkół zawodowych kosztowałoby miejski budżet kilkanaście mln zł.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.