Liliana Bogusiak

Gdy powieka opada lub... nie chce opaść

Gdy powieka opada lub... nie chce opaść
Liliana Bogusiak

Tylko lekarz może wykonywać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w których np. za pomocą igły naruszana jest bariera skóry.

Wybierając specjalistę dobrze dowiedzieć się czy jest on ubezpieczony. Zakres obowiązkowego ubezpieczenia lekarzy nie obejmuje szkód będących następstwem zabiegów chirurgii plastycznej lub medycyny estetycznej, dlatego powinien on mieć dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie OC związane ze świadczeniem usług z tego zakresu - ułatwi to ewentualne dochodzenie odszkodowania. Warto upewnić się czy lekarz przyjmuje w gabinecie zarejestrowanym w Izbie Lekarskiej.

Gdy po zabiegu efekty nie są takie, jak powinny, najlepiej zacząć od rozmowy z lekarzem, który wykonał na nas zabieg. Jeśli jednak nie uda nam się dojść do porozumienia, warto zwrócić się do Okręgowej Izby Lekarskiej, która w swoich strukturach ma specjalną komisję ds. orzekania o błędach medycznych. Natomiast jeśli szkoda jest poważna, można skierować sprawę do sądu cywilnego i pozwać placówkę medyczną, która była świadczeniodawcą. Przydadzą się dokumenty medyczne, umowa z osobą wykonującą zabieg, opinie biegłych, innych lekarzy czy zeznania świadków.

Liliana Bogusiak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.