Marek Weckwerth

Gdy błyśnie policyjny kogut, jest już za późno - przyjmujesz mandat albo stajesz przed sądem

Taki wóz na drodze - nieoznakowany opel z wideorejestratorem na pokładzie - może zwiastować kłopoty. Jeśli oczywiście kierowca jechał za szybko lub popełniał Fot. Marek Weckwerth Taki wóz na drodze - nieoznakowany opel z wideorejestratorem na pokładzie - może zwiastować kłopoty. Jeśli oczywiście kierowca jechał za szybko lub popełniał inne wykroczenia.
Marek Weckwerth

Wyglądają jak zwykłe auta, ale ich zadaniem jest śledzenie innych pojazdów. A gdy już namierzą pirata, zdradzają swoje prawdziwe oblicze - włączają niebieskie koguty.

To oczywiście nieoznakowane radiowozy policyjne. W województwie kujawsko-pomorskim jest ich 493. To niemała flota, zwłaszcza jeśli porównać ją z oznakowanymi radiowozami - tych jest tylko nieco więcej, bo 530.

Ale spokojnie - nie jest tak, że owe 493 wozy i kolejnych 530, jeżdżących w oficjalnych barwach policji, należą wyłącznie do drogówki. Mowa o samochodach wszystkich rodzajów policji.

Jakie samochody mają na wyposażeniu funkcjonariusze ruchu drogowego? Które z nich jeżdżą po drogach regionu? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.