Frankowicze mogą liczyć na darmową pomoc

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smoliński
Marta Danielewicz

Frankowicze mogą liczyć na darmową pomoc

Marta Danielewicz

Ci, którzy zaciągnęli kredyty we frankach walkę z bankami muszą rozpocząć od złożenia reklamacji. Do tego zachęcają Rzecznik Finansowy i Rzecznik Praw Obywatelskich, którzy dopiero potem oferują darmową pomoc.

Bez reklamacji posiadacze kredytów we frankach nie mają co liczyć na darmową pomoc Rzecznika Finansowego i Rzecznika Praw Obywatelskich. Dlatego też wspólnie prowadzą oni akcję informującą frankowiczów, jakie prawa im przysługują oraz jakie mają możliwości do walki z bankowymi gigantami.

- Bez reklamacji nic nie da się zrobić. Nie można też dać się zastraszyć bankom. Przyjrzyjmy się wszystkim klauzulom, zwartym w umowie, wynotujmy wszystkie błędy. Nawet jeśli bank odrzuci naszą reklamację, nic na tym nie stracimy. A przecież możemy dużo zyskać

- przekonywała podczas ostatniego spotkania z kredytobiorcami Agnieszka Jędrzejczyk z biura RPO. - Walczmy z bankami małym ryzykiem, ale masowo - podkreślała.

Zacząć od reklamacji

Eksperci organizacji konsumenckich od kilku miesięcy w największych miastach w Polsce organizują spotkania otwarte ze wszystkimi tymi, którzy dziesięć lat temu wzięli kredyty we frankach. Ostatnie odbyło się w Poznaniu. Wzięło w nim udział 90 osób.

Jak frankowicze mogą walczyć z bankami i co powinni zrobić? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marta Danielewicz

Zajmuję się głównie tematyką z zakresu ochrony środowiska, śledzę także rozwój lokalnego biznesu. Tropię afery toksyczne, bacznie obserwuję zmiany w świadomości i prawie dotyczące ochrony środowiska. Staram się rzetelnie i na bieżąco informować przed jakimi wyzwaniami stoimy w obliczu zmian klimatycznych, stepowienia Wielkopolski i suszy. Z kolei w biznesie podziwiam nowe rozwiązania technologiczne, kibicuję małym i dużym firmom, stosującym się do zasad CSR, piszę o prawach pracownika, a także o tych, którzy o nie walczą.
Prywatnie mam szczęście być właścicielką psa, który został interwencyjnie odebrany z pseudohodowli, lubię dobrą kuchnię, niskobudżetowe podróże po świecie, a także filmy animowane.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.expressilustrowany.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.