Piotr Jach

Festiwale kulinarne czasu epidemii. Z dostawą do domu, na pomoc gastronomii

W festiwalowym menu Pittu Pittu jest burger Pięknu Lolo. Fot. Pittu Pittu W festiwalowym menu Pittu Pittu jest burger Pięknu Lolo.
Piotr Jach

Branża gastronomiczna chwieje się w posadach, dotknięta przymusowym zamknięciem lokali. Pojawiają się jednak kolejne inicjatywy mające na celu pomoc restauratorom i zapewnienie im przetrwania czasu epidemii.

Browar Księży Młyn, DaVella, Koku Sushi, Las Tablas Tapas Bar, NieLada Restobar oraz Pittu Pittu - to sześć łódzkich lokali uczestniczących w rozpoczynającym się dziś festiwalu kulinarnym zatytułowanym „Delivery Week” („Tydzień dostaw”). Wbrew pierwszemu skojarzeniu nie jest to kulinarna fiesta, lecz forma wsparcia dla gastronomii dotkniętej obostrzeniami stanu epidemii.

„Misją festiwalu jest wsparcie walczącej o przetrwanie polskiej sceny restauracyjnej. Duża liczba zamówień z dowozem to szansa dla polskich restauracji na przeżycie - uniknięcie bankructwa” - napisali organizatorzy akcji, za którą stoi zespół Restaurant Week Polska.

Festiwalowe obiady (2 dania w cenie 35 zł, mięsne lub wegetariańskie) zamawia się na stronie deliveryweek.pl.

Organizatorzy zapewniają, że proces przygotowania i bezkontaktowej dostawy dań odpowiada ostrym zaleceniom sanitarno-epidemiologicznym. Festiwal trwa do 19 kwietnia.

W dniach od 20 do 26 kwietnia obędzie się w Łodzi inny festiwal kulinarny zorganizowany w celu wspomożenia przeżywającej ostry kryzys gastronomii - Jemy w Domu Burger Fest (Delivery Edition).

Akcja powstała z inicjatywy znanych blogerek, autorek strony Jemy w Łodzi, Izabelli Borowskiej i Agaty Zarębskiej, które od momentu zamknięcia lokali wspierają restauracj,e promując zamawianie dań do domów i organizując dostawy posiłków dla pracowników służby zdrowia.

W festiwalowej ofercie dominować będą burgery w najprzeróżniejszych wydaniach, od klasyków po odmiany wege, fit lub nawet na słodko. Niewykluczony jest jednak udział lokali oferujących inne dania - lista chcących wziąć udział w tym wydarzeniu nadal jest otwarta. Obowiązuje tylko jedna zasada - stały koszt dania, czyli 25 zł plus koszt dostawy według cennika restauracji.

Partnerami festiwalu są Łódzkie Centrum Wydarzeń i portal Głodny.pl, który będzie realizować dostawy i umożliwi bezpieczne płatności online.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.