Fantastyczne światy komiksu, gier i Tytusa de Zoo

Czytaj dalej
Piotr Jach

Fantastyczne światy komiksu, gier i Tytusa de Zoo

Piotr Jach

Piątek był pierwszym dniem 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który rozpoczął się w Łodzi.

W Atlas Arenie, która do niedzieli będzie centralnym punktem imprezy, jeszcze wczoraj nie było widać tłumów publiczności, ale dziś galeria i płyta hali widowiskowej będą tętnić gwarem.

Na kilkudziesięciu stoiskach na fanów czeka nie tylko oszałamiający wybór komiksów, książek oraz gier planszowych i elektronicznych ale także zatrzęsienie gadżetów z szeroko pojętego świata fantastyki, poczynając od plusza-ków i figurek bohaterów filmów, poprzez t-shirty, kubki, breloki i podstawki pod szklanki z popularnymi motywami popkultury, a kończąc na japońskich błyskawicznych zupach instant na stoiskach z mangą i atrapach... sztyletów i noży.

Na płycie hali rozgrywane są 15. finały Mistrzostw Polski w turniejach Gier „Counter-Strike: Global Offensive” oraz „League of Legends” z pulą nagród wynoszącą 260 tys. zł! Są też stoiska dla indywidualnych graczy. Obok straszy zombie jakby żywcem wyjęty z serialu „The Walking Dead” , można się natknąć na Spidermana i inne postacie z najpopularniejszych komiksów i filmów s-f. Cosplay (zabawa w przebieranie się za postacie z gier i filmów) to także część MFKiG.

W sobotnim i niedzielnym programie festiwalu dziesiątki spotkań z najwybitniejszymi twórcami komiksu z Polski i gwiazd z zagranicy, premiery nowych wydawnictw, warsztaty rysunkowe, dziesiątki prelekcji i pokazów filmowych.

Dla wielbicieli Papcia Chmiela największą atrakcją MFKiG może okazać się niecodzienna wystawa otwarta wczoraj wieczorem w Centrum Nauki i Techniki w łódzkim EC1. „Świat Tytusa, Romka i A’Tomka - Instytut Wszechzbytków profesora Talenta” to bogata ekspozycja kadrów z kultowego komiksu o Tytusie de Zoo i świat fantastycznych pojazdów z laboratorium prof. Talenta, wśród których można odnaleźć wannolot, żelazkolot i przede wszystkim realnych rozmiarów wkrętacz, w którym można odbyć podróż do wnętrza Ziemi. Jest też fotograficzne laboratorium Papcia Chmiela z autentycznymi eksponatami z pracowni 96-letniego artysty.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.