Fala w rozbudowie - będą także termy?

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Iwona Jędrzejczyk

Fala w rozbudowie - będą także termy?

Iwona Jędrzejczyk

Basen pływacki o wymiarach 25 metrów na 20,4 m i głębokości 1,35 m, z pięcioma torami o średniej szerokości 2,5 m, oraz basen rekreacyjny zewnętrzny o powierzchni 351 mkw. i głębokości 1,3 m, z leżakami do masażu i kurtynami wodnymi...

O takie dwa obiekty wzbogaci się do połowy czerwca 2018 r. Aquapark Fala. Rozbudowa obiektu, która będzie kosztowała nieco ponad 8,5 mln zł, jest już w toku.

- Prace zostały podzielone na sześć etapów - mówi Cezary Rodak, dyrektor działu technicznego i realizacji inwestycji w Aquaparku Fala. - Pierwszy, polegający m.in. na demontażu suchego placu zabaw oraz nawierzchni plaży i drogi pożarowej, został już ukończony. Obecnie powstają wykopy pod nowe baseny. Następnie trzeba będzie przebudować infrastrukturę podziemną.

Podczas prowadzonych prac ziemnych natrafiono na fundamenty pierwszego kompleksu wodnego na Zdrowiu, otwartego w 1976 r. (składał się on z czterech basenów, w tym jednego ze sztuczną falą).

Połączenie nowej i obecnej hali basenowej jest zaplanowane w czasie najbliższej przerwy technicznej, czyli we wrześniu przyszłego roku.

Podczas budowy nowych basenów klienci będą mogli bez przeszkód korzystać z tych już istniejących ( a także z saun). W sezonie letnim, z powodu prowadzonych prac nie będzie dostępny jedynie zewnętrzny plac zabaw dla dzieci oraz boisko do piłki plażowej.

Teraz na terenie obiektu może przebywać równocześnie 1,5 tys. klientów. Prowadzona obecnie rozbudowa sprawi, że liczba ta powiększy się. To jednak nie koniec zmian.

- Dzięki analizom geologicznym przeprowadzonym na terenie Łodzi wiemy, że pod naszym obiektem znajdują się wody geotermalne -- mówi Bartosz Rola, prezes Aquaparku Fala. - Chcielibyśmy je wykorzystać, by nasi goście mogli się w nich kąpać. Na razie jednak jest za wcześnie, by mówić o szczegółach.

Iwona Jędrzejczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.