Edward Mazurkow

Dziś egzamin, dziś wypadek...

Dziś egzamin,  dziś wypadek...
Edward Mazurkow

Na skrzyżowaniu ulic Wólczańskiej i Skorupki 18-latek kierujący oplem corsą potrącił rowerzystę. Kilka godzin wcześniej... zdał egzamin na prawo jazdy.

Wczoraj po południu na skrzyżowaniu ulic Wólczańskiej i Skorupki 18-latek kierujący oplem corsa najechał na 21-letniego rowerzystę. Cyklista z obrażeniami pleców, prawej nogi i ręki został odwieziony karetką do szpitala.

- Czekamy na wyniki badań lekarskich. Jeśli obrażenia okażą się poważne, Wydział Przestępstw i Wykroczeń w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji rozpocznie dochodzenie - informuje kom. Adam Kolasa z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Do zdarzenia doszło około godz. 16. Kobieta, która była jego świadkiem, opowiada, że cyklista jechał ul. Wólczańską w stronę Górniaka. Opel nadjechał z przeciwnego kierunku.

- Jechał dość szybko. Kierowca pewnie się zagapił, gdyż skręcając w lewo w ul. Skorupki nie zauważył jadącego na wprost przez skrzyżowanie rowerzysty. Zahaczył go prawą stroną - opowiada kobieta.

Cyklista wpadł na maskę opla, odbił się od szyby i wylądował na jezdni. Natychmiast na miejsce wezwano pogotowie. Później przyjechała drogówka. Funkcjonariusze przesłuchali świadków i uczestników wypadku. Okazało się wówczas, że 18-latek kierujący oplem nie ma uprawnień, ale - jak twierdził - kilka godzin wcześniej wcześniej zdał egzamin na prawo jazdy kat. B. Policjanci próbowali tę informacje zweryfikować, ale nie było jej w systemie.

Ostatnio policja odnotowuje sporo wypadków z udziałem rowerzystów. W środę rano na ul. Ogrodowej 38-letni cyklista, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z samochodem osobowym. Tego samego dnia na al. Włókniarzy to kierowca samochodu nie ustąpił pierwszeństwa i najechał na rowerzystę. Do podobnych wypadków doszło także na ulicach Pomorskiej i Zgierskiej.

Edward Mazurkow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.