Dzień żyrafy. Na cześć ich wysokości

Czytaj dalej
pij

Dzień żyrafy. Na cześć ich wysokości

pij

Odwiedzający Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi - a tych wczoraj nie brakowało - mogli wziąć udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Żyrafy, które w Łodzi zorganizowano na cześć chluby naszego zoo, którą są trzy samice tego gatunku: Lira, Uzuri oraz Judyta.

Święto tych okazałych ssaków, najwyższych na naszej planecie, rozpoczęły w samo południe żyrafie warsztaty kulinarne, na których od opiekunów zwierząt można było nauczyć się, co jest ich przysmakiem i z czego powinien składać się ich ulubiony posiłek. Po takim kulinarnym wykładzie odbyło się pokazowe karmienie żyraf. Ciekawscy mogli zapytać ich opiekunów o wszystko, co ich interesuje. Bo choć żyrafa jaka jest, każdy widzi, nie każdy wie o nich wszystko, a niektóre żyrafie zwyczaje, jakim oddają się w naturze, mogą być dość zaskakujące, jak np. niecodzienna pozycja głębokiego rozkroku, w jakiej żyrafy piją wodę. A jakie wysokie jest żyrafie dziecię? Całkiem duże, wzrostu dorosłego człowieka, czyli 170-180 cm.

Przez całe popołudnie w zoo odbywały się także warsztaty japońskiej sztuki origami, czyli artystycznego składania papieru, prowadzone pod okiem instruktorek z łódzkiego oddziału Polskiego Centrum Origami. Ich głównym tematem były oczywiście papierowe żyrafy, a ukoronowaniem stała się ponaddwumetrowa żyrafa wykonana w technice origami, która stanęła nieopodal wybiegu zwierząt.

pij

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.