Dzień Babci i Dziadka w pandemii. Namaluj dziadkom laurkę, a całusy prześlij na odległość

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Dzień Babci i Dziadka w pandemii. Namaluj dziadkom laurkę, a całusy prześlij na odległość

Iwona Kłopocka-Marcjasz

21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a 22 stycznia - Dzień Dziadka. W tym roku nie wystarczy życzyć seniorom zdrowia. Trzeba też im je zapewnić - najlepiej rezygnując ze spotkania, by nie narażać ich na zakażenie koronawirusem.

Babcia i dziadek odgrywają szczególną rolę w życiu wielu wnucząt. Czas z nimi spędzony jest dla dziecka wyjątkowo cenny. Każde dziecko chciałoby podarować im coś szczególnego, wywołać uśmiech i okazać, jak ważna jest ich obecność w życiu. Jeśli jednak na co dzień nie mieszkamy razem, to w dobie pandemii nie jest to proste.

- Moje córeczki w przedszkolu przygotowały dla babci i dziadka piękne laurki. Bardzo chciałyby je wręczyć osobiście i ucałować dziadków, ale niestety musimy zrezygnować z wizyty dla ich dobra. Zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze. Laurki podrzucę wraz z zakupami, a zamiast spotkania będzie wideokonferencja - mówi mama 5-letniej Laury i 4-letniej Klary z Opola.

- Maciuś nauczył się w przedszkolu nowego wierszyka i powie go babci przez telefon. Babcia bardzo za nim tęskni, ale wszyscy wiemy, że tak będzie najrozsądniej - dodaje Mariola Lewandowska, mama czterolatka.

- Wielu babciom i dziadkom doskwiera teraz samotność. Wszyscy jednak - nawet małe dzieci - po tylu miesiącach życia w izolacji społecznej rozumieją, że spotkanie niesie niepotrzebne zagrożenie. Święto to znakomita okazja, aby wnuki mogły zapewnić swoje babcie i dziadków, że o nich pamiętają i je kochają. Dajmy im jak najwięcej pozytywnych emocji. Trzeba więc przede wszystkim pamiętać o złożeniu życzeń. Drobne upominki, kwiaty czy ciasto z ulubionej cukierni można przekazać w bezpieczny sposób - uważa psycholog Grażyna Głowacka.

Pozostało jeszcze 36% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.