Dziadkowie kochają swoje wnuki, ale inwestują też w siebie – można to pogodzić

Czytaj dalej
Anna Jarmuż

Dziadkowie kochają swoje wnuki, ale inwestują też w siebie – można to pogodzić

Anna Jarmuż

Jest częścią mnie, zastąpiła mi mamę, poświęciła dla mnie swoje życie – tak o swojej babci, mówiła w jednym z wywiadów Natalia Kukulska. Zmarła w 2016 r. Halina Szmeterling opiekowała się piosenkarką po śmierci jej matki Anny Jantar. Dziadkowie wychowali też amerykańskiego piosenkarza Justina Biebera. Inna gwiazda zza oceanu – Miley Cyrus na znak miłości do swojej babci, sprawiła sobie tatuaż z jej podobizną. Rihanna z kolei często zabiera dziadków na imprezy branżowe. To przykłady ze świata show-biznesu, ale przecież każdy z nas ma lub miał babcię i dziadka. Jacy byli i jacy są? Jak w ciągu lat zmieniły się stereotypy na ich temat?

Razem „odkrywają” internet, chodzą do kina
Dzisiejsi seniorzy są aktywni – uprawiają sport, zdobywają wiedzę na uniwersytecie, spotykają się z przyjaciółmi, a przepisów na ciasto nie szukają już w książce kucharskiej, lecz... internecie. Ale nie rezygnują z czasu spędzonego z wnukami, którzy – tak jak kiedyś – są wciąż dla nich całym światem.

Współczesna babcia coraz rzadziej kojarzy się ze staruszką, robiącą na drutach szaliki, a dziadek ze starszym panem, który siedzi w fotelu z fajką. Dowiedz się jacy są naprawdę

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Jarmuż

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.