Dwa lata, kilka zagranicznych podróży, zdobywanie umiejętności przydatnych na rynku pracy. ZSZ nr 2 w Białymstoku podsumowuje ważny projekt

Czytaj dalej
Fot. Damian Czech
(mw)

Dwa lata, kilka zagranicznych podróży, zdobywanie umiejętności przydatnych na rynku pracy. ZSZ nr 2 w Białymstoku podsumowuje ważny projekt

(mw)

Przygoda na pewno, ale też szlifowanie umiejętności językowych, a przede wszystkim poznawanie specyfiki zagranicznych firm i pracy w nich. W ciągu dwóch lat uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku odbyli kilka zagranicznych podróży w ramach projektu „I'm a Star".

- Zadaniem współczesnej szkoły - a tej o profilu zawodowym w sposób szczególny - jest uświadomienie każdej młodej osobie, że może odkrywać swoje talenty, aby stać się niezależnym, społecznie wykwalifikowanym pracownikiem z dobrą perspektywą na rynku pracy - mówi Damian Czech, nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku.

Jest koordynatorem projektu "I'm a Star", który przez dwa lata realizowali uczniowie tej szkoły. Wraz z nauczycielami odbyli kilka zagranicznych podróży, dzięki którym szkoły mogły wymieniać się doświadczeniami i dobrymi praktykami. W projekcie - oprócz ZSZ nr 2 - uczestniczyły jeszcze trzy inne szkoły: z Holandii, Włoch i Czech.

- Program każdego z pięciodniowych spotkań obejmował zajęcia praktyczne z dziedzin, które są nauczane w danej szkole, wycieczki do lokalnych zakładów pracy, wywiady z pracodawcami i pracownikami oraz zwiedzanie zabytków i ciekawych miejsc - opowiada Damian Czech.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(mw)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.