Dumni, że są Polakami

Czytaj dalej
Fot. Paweł Łacheta
Krzysztof Zając

Dumni, że są Polakami

Krzysztof Zając

Centrum Badania Opinii Społecznej w jednym z ostatnich raportów sprawdziło jaki jest nasz stosunek do własnej narodowości. Okazuje się, że jesteśmy dumni z bycia Polakami.

W ciągu sześciu lat z 24 proc. do 38 proc. wzrósł odsetek tych, którzy dumni są bardzo często, a odsetek wszystkich, średnio i mocno dumnych sięgnął w sumie aż 74 procent! Tych, którzy na co dzień wstydzą się bycia Polakami jest zaledwie 9 proc. Miło też wiedzieć, że aż 88 procent z nas uważa się za patriotów. Niestety ten patriotyzm rozumiemy w sposób szczególny. Przede wszystkim kojarzy się on nam z kibicowaniem polskim sportowcom. Ale także interesują nas wydarzenia z historii kraju, zaś z okazji najróżniejszych rocznic, chętnie uczestniczymy w uroczystościach państwowych. W większości przypadków pamiętamy także, by w najważniejsze święta wywiesić flagę państwową.

Za przejaw patriotyzmu uważamy również płacenie podatków, co z punktu widzenia budżetu wydaje się bardzo dobrą wiadomością. Coraz chętniej też działamy na rzecz lokalnych inicjatyw społecznych.

Krzysztof Zając

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.