Dumni, że są Polakami

Czytaj dalej
Fot. Paweł Łacheta
Krzysztof Zając

Dumni, że są Polakami

Krzysztof Zając

Centrum Badania Opinii Społecznej w jednym z ostatnich raportów sprawdziło jaki jest nasz stosunek do własnej narodowości. Okazuje się, że jesteśmy dumni z bycia Polakami.

W ciągu sześciu lat z 24 proc. do 38 proc. wzrósł odsetek tych, którzy dumni są bardzo często, a odsetek wszystkich, średnio i mocno dumnych sięgnął w sumie aż 74 procent! Tych, którzy na co dzień wstydzą się bycia Polakami jest zaledwie 9 proc. Miło też wiedzieć, że aż 88 procent z nas uważa się za patriotów. Niestety ten patriotyzm rozumiemy w sposób szczególny. Przede wszystkim kojarzy się on nam z kibicowaniem polskim sportowcom. Ale także interesują nas wydarzenia z historii kraju, zaś z okazji najróżniejszych rocznic, chętnie uczestniczymy w uroczystościach państwowych. W większości przypadków pamiętamy także, by w najważniejsze święta wywiesić flagę państwową.

Za przejaw patriotyzmu uważamy również płacenie podatków, co z punktu widzenia budżetu wydaje się bardzo dobrą wiadomością. Coraz chętniej też działamy na rzecz lokalnych inicjatyw społecznych.

Krzysztof Zając

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.