Domowe sposoby na piękną skórę i ciało

Czytaj dalej
Agnieszka Jedlińska

Domowe sposoby na piękną skórę i ciało

Agnieszka Jedlińska

Robione domowym sposobem kosmetyki są coraz popularniejsze.

W spiżarkach czy szafkach przechowujemy wiele składników używanych w kuchni, które możemy wykorzystać do produkcji domowych kosmetyków.

Na przykład oliwa z oliwek ma działanie lecznicze, antybakteryjne i odżywcze. Zawarte w niej witaminy z grupy B, prowitamina A oraz witaminy E i C sprawiają, że zapobiega starzeniu się skóry, nawilża ją i ułatwia przyswajanie witaminy D.

Innym idealnym składnikiem jest miód. Pomaga w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia skóry i włosów, odżywia je i wzmacnia ich elastyczność. Z kolei sok z cytryny rozjaśnia skórę, działa antybakteryjnie i zapobiega starzeniu się ciała. Sok z cytryny reguluje też nadmierne wydzielanie sebum, dzięki czemu zapobiega błyszczeniu się skóry.

Domowy peeling z soli wygładzi skórę. Wystarczy sól morska drobnoziarnista (150 g), soda oczyszczona (60 g), oliwa z oliwek (80 g ), syrop klonowy (30 g) i olejki eteryczne - cytrynowy (40 kropli) i lawendowy (30 kropli). Po wymieszaniu wcieramy w skórę i spłukujemy. Nadmiar przekładamy do słoiczka.

Agnieszka Jedlińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.